کد خبر : 18420

کارشناس مسئول پایش محیط زیست بوشهر:

غلظت گرد و خاک در برخی مناطق استان بوشهر به ۴ برابر حد مجاز رسید

غلظت گرد و خاک در برخی مناطق استان بوشهر به ۴ برابر حد مجاز رسید

کارشناس مسئول پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: میزان غلظت گرد و خاک در برخی مناطق استان بوشهر به حدود چهار برابر حد مجاز رسید.

به گزارش بوشهر24،علیرضا مصلحیان  از افزایش میزان ریزگردها در آسمان استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: امروز شاهد افزایشم یزان گرد و غبار در استان بوشهر هستیم که در برخی مناطق غلظت آن به سه تا چهار برابر حد مجاز رسیده است.

وی اضافه کرد: در شهر برازجان صبح امروز میزان آلودگی ناشی از گرد و خاک به ۵۷۹ میکروگرم بر مترمکعب رسیده است که معادل حدود چهار برابر(۳.۸۶ برابر) حد مجاز است.

کارشناس مسئول پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: در شهر بوشهر نیز در همین ساعت میزان آلودگی ناشی از گرد و خاک به ۵۰۰ میکروگرم بر مترمکعب (۳.۳۳ برابر حد مجاز) رسید.

مصلحیان خاطرنشان کرد: اگر میزان ریزگردها زیر ۵۰ میکروگرم بر مترمکعب باشد هوا پاک است و آلودگی هوا بین ۵۰ تا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب نشان‌دهنده سالمی هوا است.

کارشناس مسئول پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر ادامه داد: آلایندگی هوا بین ۱۵۵ تا ۲۵۳ میکروگرم بر مترمکعب برای گروه‌های حساس ناسالم است.

وی افزود: میزان آلودگی بین ۲۵۴ تا ۳۵۴ میکروگرم بر مترمکعب ناسالم است و میزان آلودگی هوا ناشی از ریزگردها بین ۳۵۵ تا ۴۲۴ میکروگرم بر مترمکعب نشان‌دهنده ناسالمی هوا است و آلودگی هوا اگر از ۴۲۵ میکروگرم برمترمکعب فراتر رود، هوا در شرایط خطرناک یا هشدار قرار دارد./مهر

 

ارسال نظر