کد خبر : 18455

در پی انتشار شایعه آدم ربایی

تکذیب شایعه آدم ربایی

تکذیب شایعه آدم ربایی

بر اساس اعلام فرماندهان انتظامی شهرستان‌های دشتستان و جم، کودک ربایی در «آب‌پخش» و «جم» تکذیب شد.

به گزارش بوشهر24به نقل از پلیس بوشهر بر اساس اعلام فرماندهان انتظامی شهرستان‌های دشتستان و جم، کودک ربایی در «آب‌پخش» و «جم» تکذیب شد.

فرمانده انتظامی شهرستان جم هر نوع کودک ربایی در این شهرستان را تکذیب کرد و گفت: یک در گیری معمولی بین دوخانواده همسایه رخ داد که بلافاصله منجر به صلح و سازش شد.

سرهنگ دوم  سید علی مهدیان در خصوص انتشار متنی در فضای مجازی با عنوان «کودک ربایی در یکی از روستاهای جم و سکوت نیروی انتظامی» اظهار داشت: بین دو خانواده همسایه یک اختلاف معمولی و ساده رخ داد که بلافاصله با حضور طرفین در کلانتری صلح و سازش برقرار شد.

وی با بیان اینکه طرح این چنینی اختلافات ساده خانوادگی در فضای مجازی امنیت روانی خانواده‌ها را به خطر می‌اندازد تصریح کرد: همه شهروندان خصوصا نخبگان و رسانه ها باید مواظب باشند از پذیرش و انتشار هر نوع متن و نوشته ای در فضای مجازی خودداری کنند.

تکذیب آدم ربایی در آبپخش

سرهنگ سید جواد رضوی فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان شایعه ربوده شدن ۲ کودک در شهر آپخش را تکذیب کرد و گفت: در پی انتشار شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر «ربوده شدن ۲ کودک در شهر آبپخش» طی هفته جاری، بدین وسیله به اطلاع می رساند که هیچگونه آدم ربایی در این شهر صورت نگرفته است و این خبر صحت ندارد.

وی اظهار داشت: روز یکشنبه ۲۴ تیرماه ۹۷ یک مورد مفقودی دختر بچه ۹ ساله به نام «س ت» به پلیس گزارش شده است که در این خصوص پیگیری های لازم با هماهنگی دستگاه قضایی در حال انجام است.

سرهنگ رضوی ضمن تاکید بر پیگیری قضایی افرادی که اقدام به انتشار اخبار غیر واقعی در فضای مجازی و حقیقی می‌کنند به شهروندان توصیه کرد ضمن بی توجهی به شایعات، اخبار موثق را از طریق مرکز اطلاع رسانی پلیس دریافت کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر