کد خبر : 18493

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی

پیگیری مطالبات رانندگان در دستور کار اداره کل راهداری خراسان رضوی

 پیگیری مطالبات رانندگان در دستور کار اداره کل راهداری خراسان رضوی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی با اشاره به مطرح شدن مطالباتی توسط رانندگان در طی ماه های گذشته،پیگیری آن ها را یکی از دستور کار های این اداره کل دانست.

ابراهیم نصری در تشریح اقدامات در خصوص مطالبات مطرح شده توسط رانندگان حوزه حمل و نقل جاده ای در جریان اعتصابات گذشته این صنف،اظهار کرد:یکی از مباحث مطرح شده در این جریانات به حوزه امکانات رفاهی آن ها بر می گردد.در این زمینه از اردیبهشت ماه سال جاری 100 درصد هزینه به واسطه قانون تامین اجتماعی از رانندگان گرفته می شد که با اصلاح 50 درصد از این میزان را دولت به مانند گذشته پرداخت خواهد کرد.

وی در خصوص ارائه خدمات بیمه تکمیلی به رانندگان نیز افزود: بر این اساس و در مرحله اول،تمامی رانندگان محترم و همسرانشان،با جامعه آماری حدود 900 هزار نفر به صورت رایگان، تحت بیمه تکمیلی قرار خواهند گرفت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی در رابطه با مسائل از کار افتادگی و سختی کار رانندگان هم اظهار داشت: قانون موجود مشکلاتی دارد که باعث نارضایتی رانندگان است که با پیگیری های صورت گرفته در کمیسیون امور اجتماعی مجلس،تغییر قانون در مراحل انجام است.لذا ضریب بازنشستگی بر این اساس از 1.3 به 1.5 افزایش خواهد یافت.

نصری با اشاره به تاثیر شرایط اقتصادی کشور بر هزینه های بخش حمل و نقل،تصریح کرد: این شرایط بیشتر در بحث تامین و نگهداری قطعات و لاستیک خودش را نشان داد،با ورود سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در خصوص بحث عرضه لاستیک های داخلی و خارجی با نرخ مصوب این مسئله تا حدودی رفع شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی ضمن تشریح دریافت حق کمیسیون بالا توسط شرکت های حمل و نقل،ادامه داد:ما در دو ماه گذشته به این موضوع ورود پیدا کردیم و عملکرد تمامی 135 شرکت باربری را در کمیسیون ماده 12 مورد بررسی قرار دادیم که نتیجه آن پلمپ 8 شرکت و تعداد زیادی جریمه شدند و این نظارت به شدت ادامه خواهد داشت،لذا بر این اساس ما سه روز در هفته این کمیسیون را برگزاری می کنیم.

وی درباره نوسازی ناوگان نیز گفت:یکی از برنامه های امسال دولت در حوزه حمل و نقل، موضوع نوسازی است و رئیس جمهور در این راستا دستور نوسازی 50 هزار دستگاه را داده که این مهم در دست اقدام است.

نصری با بیان اینکه در استان بالغ بر 28 هزار دستگاه کامیون با حدود 40 هزار و 950 نفر راننده به فعالیت می پردازند،افزود: آنچه که دولت در توان داشته را انجام داده و امیدواریم این اقدامات رضایت نسبی فعالیت این حوزه،اعم از رانندگان و مالکان ناوگان حمل و نقل را برآورد کرده باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی همچنین در خصوص مشکلات موجود در حوزه پایانه مرزی دوغارون نیز گفت: در بحث دوغارون امسال مشکلات تشدید شده و طرف افغانی تعداد محدودی کامیون می پذیرد و این در حالی است که ورودی ما دو برابر این میزان است و امسال هم با توجه به افزایش قیمت ارز، روند صادرتمان نیز با افزایش روبرو شده،به همین دلیل یک هماهنگی صورت گرفته تا ساعات فعالیت مرز افزایش یابد و در حال حاضر در بخش صادرات انتظار خودروها در پشت مرز حدود 4 روز و در بخش ترانزیت نیز میزان کمتر است، با این نگرش ما تمام تلاشمان را برای کاهش این زمان به کار می بندیم ولی تنها 50 درصد این مهم در دست ما است و مابقی آن را باید طرف افغانستانی در بحث امکانات تخلیه بیشتر کند.

منبع :ثامن پرس

ارسال نظر