کد خبر : 18505

در سراسر استان برگزار شد

جشن میلاد امام رئوف حضرت ثامن الحجح علیه السلام

جشن میلاد امام رئوف حضرت ثامن الحجح علیه السلام

در شب میلاد باسعادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) مردم استان بوشهر با برگزاری جشن‌های متنوع در نقاط مختلف استان فضایی سراسر نور و شادی ایجاد کردند.

 

جشن میلاد حضرت رضا(ع) در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار شد

بمناسبت میلاد باسعادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) مردم استان بوشهر با برگزاری جشن‌های متنوع در نقاط مختلف استان فضایی سراسر نور و شادی ایجاد کردند.

به گزارش بوشهر24 ، مردم استان بوشهر در برگزاری مراسم و برنامه‌های مربوط به ائمه همواره پیشتاز هستند و در آستانه میلاد باسعادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برنامه‌های و جشن‌های متعددی را در نقاط مختلف استان برگزار کردند.

مراسم جشن و آئین‌های سنتی ویژه میلاد حضرت رضا(ع) با شور خاصی در مساجد و بقاع متبرکه نقاط مختلف استان بوشهر برگزار شد و اقشار مختلف مردم در سنین مختلف در این برنامه‌ها حضور داشتند.

به همین مناسبت برنامه های مختلفی به میزبانی مساجد و امامزادگان برگزار شد که از آن جمله می‌توان به مراسم جشن و مولودی خوانی اشاره کرد.

همچنین ایستگاه صلواتی بمناسبت ولادت امام رضا (ع) همزمان با مراسم استقبال از خدام رضوی در جوار مصلی جمعه بوشهر برپا شد.

حضور خدام رضوی در مصلی بوشهر

رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان بوشهر اظهار داشت: جشن سلطان امام الرئوف علیه السلام دیشب با حضور خدام آستان قدس رضوی در مصلای جمعه بوشهر برگزار شد.

سید ناصر فاطمی اضافه کرد: در این مراسم که با برگزاری مراسم استقبال از خدام آستان قدس همراه بود، کسانی که نام مبارکشان رضا و یا ترکیبی از دیگر اسامی با رضا است به قید قرعه تقدیر شد.

در روز میلاد باسعادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) نیز مراسم و برنامه‌های متعددی در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار خواهد شد.

برگزاری برنامه‌های متنوع در استان

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر از برگزاری باشکوه برنامه‌های دهه کرامت و میلاد حضرت امام رضا در نقاط مختلف استان خبر داد و اظهار داشت: شاهد استقبال گسترده مردم از برنامه‌های جشن میلاد حضرت رضا(ع) هستیم.

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی از برگزاری سخنرانی و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در نقاط مختلف استان خبر داد و اضافه کرد: ۳۸۵ نفر مبلغ و ۲۱۰ نفر مبلغه در راستای تبیین معارف اهل بیت عصمت و طهارت به نقاط مختلف استان اعزام شدند.

وی بیان کرد: در این ایام برنامه های متنوعی شامل اعزام مبلغین و مبلغات حوزوی و دانشگاهی و سنتی به مجالس، برگزاری جشن‌ها، همایش‌ها و مسابقات فرهنگی ویژه دهه کرامت در سطح استان برگزار شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر افزود: بنا به اهمیت تبیین معارف الهی و بصیرت افزایی اعزام مبلغ در مناسبت ها می‌تواند در تقویت بنیه اعتقادی آحاد جامعه به‌ویژه جوانان و نوجوانان موثر باشد و در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن جامعه را بیمه کند.

مشارکت هزار هیئت مذهبی در برنامه دهه کرامت

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر نیز ضمن تبریک میلاد حضرت رضا(ع) اظهار داشت: بیش از هزار هیئت مذهبی استان بوشهر در برگزاری مراسم و برنامه‌های دهه کرامت همکاری و مشارکت داشته‌اند.

نوشاد نوشادی خاطرنشان کرد: مردم استان بوشهر علاقه و عشق بسیار زیادی به امام رئوف حضرت علی ابن موسی‌الرضا دارند و به همین مناسبت شاهد برگزاری جشن‌های بزرگی در سطح استان هستیم.

وی ادامه داد: مولودی خوانی، پخش گل و شیرینی و برپایی ایستگاه‌های صلواتی از جمله برنامه های میلاد امام رئوف حضرت امام رضا(ع) است که در نقاط مختلف استان برگزار می‌شود.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر اضافه کرد: این برنامه‌ها با محوریت تبیین ویژگی‌های حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و تشریح فرهنگ رضوی برگزار می‌شود.

ویژگی‌های حضرت رضا(ع)

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به ویژگی‌های حضرت رضا(ع) اظهار داشت: امام رضا (ع) شخصیت بزرگی هستند که کشور ما این سعادت را پیدا کرد تا این نور الهی را درون خود داده تا ایشان بتوانند یک پایگاه عظیم فرهنگی و معنوی برای کشور ما باشند.

حجت ‌الاسلام عبدالرضا سروستانی گفت: وجود بارگاه نورانی امام رضا (ع) در کشور ما به عنوان یک نگین درخشانی منشأ برکات زیادی است و ملجأ بی پناهان و بسیاری از ارادتمندان به ساحت مقدس خاندان رسالت به شمار می رود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر افزود: یکی از القاب شریف حضرت امام رضا (ع) رأفت و مهربانی آن امام بود که ایشان نسبت به ارادتمندان خویش عنایت ویژه‌ای  داشتند.

حجت‌الاسلام سروستانی ادامه داد: علم ایشان یکی دیگر از القاب شریف آن حضرت به شمار می رود و تاثیر ایشان در ارتقای علمی علوم زمان خویش به نحوی بود که آن حضرت (ع) به عنوان عالم آل محمد ملقب شدند.

وی ابراز داشت: امیدواریم با معرفت به حضرت امام رضا (ع) بتوانیم قطره ای از معارف ارزشمند و سیره گرانبهای ایشان را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم و موجبات سعادت و خوشبختی جامعه اسلامی را فراهم کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر

ارسال نظر