کد خبر : 18512

با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر

برگزاری نمایشگاه کارآموزان فنی و حرفه ای استان بوشهر

برگزاری نمایشگاه کارآموزان فنی و حرفه ای استان بوشهر

به مناسبت هفته مهارت، نمایشگاه توانمندی‌های کارآموزان مراکز فنی و حرفه‌ای استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش بوشهر24 ، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر پیش از ظهر چهارشنبه در آئین افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: توسعه مهارت‌آموزی در جامعه به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار است که فنی و حرفه‌ای نقش مهمی در این زمینه دارد.

سعید زرین‌فر به نقش بسیار مهم توسعه آموزش‌های فنی و مهارتی در ایجاد اشتغال فراگیر و کاهش میزان بیکاری اشاره کرد و ادامه داد: برای رفع مشکل بیکاری باید توجه بیشتری به مهارت‌آموزی داشته باشیم.

وی با تاکید بر لزوم توسعه و عمومی کردن آموزش‌های فنی و مهارتی خاطرنشان کرد: در راستای ارتقای کیفیت کالای ایران و حمایت از تولید داخل باید آموزش‌های مهارتی را توسعه دهیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر با تاکید بر لزوم بهره‌گیری مناسب از نیروی انسانی ماهر، کارآمد، خلاق و کارآفرین، ادامه داد: دولت تلاش ویژه‌ای برای ارتقا و توسعه آموزش‌های فنی و مهارتی دارد.

وی با بیان اینکه تکیه بر نیروی انسانی توانمند و مهارت‌افزایی افراد باید به یک باور عمومی تبدیل شود، افزود: یکی از نکات مهمی که باید مد نظر باشد،‌ کیفیت‌بخشی به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت آموزی است.

زرین‌فر خواستار بروزرسانی دانش مربیان کلاس‌های آموزش فنی و حرفه‌ای شد و بیان کرد: زنجیره اشتغال و رفع بیکاری با مهارت‌آموزی و فن‌آوری تکمیل می‌شود و باید به این سمت حرکت کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر

ارسال نظر