کد خبر : 18522

در دیر برگزار شد

گردهمایی اعضای ستادهای نماز جمعه استان بوشهر

گردهمایی اعضای ستادهای نماز جمعه استان بوشهر

در آئینی با حضور اعضای ستاد نماز جمعه نقاط مختلف استان بوشهر، از اعضای ستادهای نماز جمعه شهرستان دیر تجلیل شد.

مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان بوشهر بعد از ظهر پنجشنبه در گردهمایی ستادهای نماز جمعه استان بوشهر در شهرستان دیر اظهار داشت:  در راستای توانمندسازی اعضای ستاد نماز جمعه اقدامات خوبی در دست اجرا داریم.

حجت‌الاسلام یعقوب بهمنیاری از تلاش برای بهره‌گیری بهتر و بیشتر از جایگاه نماز جمعه خبر داد و اضافه کرد: کارگاه‌های تخصصی ویژه مجریان نماز جمعه و معاونت خواهران برگزار می‌شود که نقش مهمی در توانمندسازی اعضای ستادها دارد.

وی با اشاره به نقش اعضای ستاد نماز جمعه در اقامه نماز بیان کرد: اعضای ستاد نماز جمعه با تلاش فراوان بستر لازم برای اقامه نماز و حضور باشکوه مردم را فراهم می‌سازند.

مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان بوشهر با اشاره قدمت بالای استان بوشهر در برپایی نماز جمعه خاطرنشان کرد: از سال ۱۲۶۱ هجری قمری اولین نماز جمعه در استان بوشهر برگزار شد و شاهد تعطیلی نماز جمعه نبوده‌ایم.

وی با اشاره به مطرح شدن مسائل و مطالبات مردم به گونه‌های مختلف در نماز جمعه افزود: اعضای ستادهای نماز جمعه طلایه‌داران اقامه نماز جمعه هستند و از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.

بهمنیاری از استقرار ۵۰ میز خدمت در یک سال گذشته برای خدمات‌دهی بهتر به مردم خبر داد و گفت: برنامه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در جایگاه‌های نماز جمعه بوشهر اجرا می‌شود.

گردهمایی اعضای ستادهای نماز جمعه استان بوشهر به مناسبت سالگرد اقامه نخستین نماز جمعه کشور برگزار شد و در این آئین از اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان دیر به عنوان ستاد نمونه و فعالان ستادهای ائمه جمعه استان بوشهر تقدیر شد.

 

در این آئین از خانواده اعضای متوفی ستاد دیر و ائمه جمعه موقت شهر دیر هم تجلیل شد.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر