کد خبر : 18523

با حضور ۲۳۲ فعال قرآنی

مسابقات سراسری قرآن کریم استان بوشهر برگزار شد.

مسابقات سراسری قرآن کریم استان بوشهر برگزار شد.

چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان بوشهر با حضور ۲۳۲ فعال قرآنی برگزار شد.

به گزارش بوشهر24 ، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر ظهر پنجشنبه در مرحله استانی چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر یک استان قرآنی است و فعالان قرآنی پرتلاشی در استان هستند.

احمد اسمعیلی با اشاره به استقبال گسترده از برنامه‌های قرآنی استان بوشهر خاطرنشان کرد: هر ساله برنامه‌های متعددی در نقاط مختلف استان برگزار می‌شود که با استقبال خوبی از سوی قرآن‌دوستان روبرو می‌شود.

وی با اشاره به حضور ۲۳۲ نفر خواهر و برادر در چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان بوشهر اضافه کرد: در این دوره از مسابقات نفرات برتر هر رشته به مرحله کشوری راه می‌یابد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر بیان کرد: شرکت‌کنندگان در این مسابقات در رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ پنج ، ۱۰ و ۲۰ جزء قرآن و حفظ کل، هم‌خوانی، اذان، دعاخوانی و آزمون معارف با هم رقابت می‌کنند.

وی با اشاره به حضور گسترده جوانان در این دوره از مسابقات، ادامه داد: در مسابقات سراسری قرآن کریم نفرات برتر هر رشته انتخاب و برای آنان جواز حضور در مسابقات کشوری، مهرماه در استان مرکزی صادر می‌شود.

اسمعیلی با اشاره به افزایش سطح کیفی و کمی این دوره از مسابقات نسبت به دوره‌های قبل تصریح کرد: استان بوشهر دارای چهره‌های ملی و بین‌المللی قرآنی است.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر