کد خبر : 18534

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر خبر داد

26 برنامه مدون برای مدیریت منابع آب استان بوشهر

 26 برنامه مدون برای مدیریت منابع آب استان بوشهر

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به راهکارهای عبور از بحران کم‌آبی در استان گفت: ۲۶ برنامه برای مدیریت منابع آبی استان بوشهر تدوین شده است.

به گزارش بوشهر 24 ، شاپور رجایی صبح امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات آب استان بوشهر اظهار داشت: تامین منابع آبی استان بوشهر یکی از مهمترین مسائل استان است و بخش عمده آب مصرفی استان توسط استان‌های هم‌جوار تامین می‌شود.

وی با اشاره به کاهش ورودی و آورد رودخانه‌ها بر اثر خشکسالی و کاهش بارندگی‌ها، اضافه کرد: منابع آبی که بخش شرب و کشاورزی ما را پوشش می‌دهند به شدت تحت تاثیر کاهش بارندگی‌ها قرار گرفته‌اند.

رئیس شورای هماهنگی صنعت آب و برق استان بوشهر خاطرنشان کرد: باید بپذیریم که در شرایط کم آبی به سر می بریم و استان های همجوار ما نیز منابع محدودی برای تامین آب دارند و این وضعیت فعلا قابل جبران نیست.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای سازگاری با کم‌آبی بیان کرد: ۲۶ برنامه مدون برای مدیریت منابع آب استان بوشهر به منظور مدیریت بخش‌های مصرف از جمله صنعت، شرب، کشاورزی، فضای سبز و ... تهیه و تدارک دیده شده است.

رجایی با ابراز امیدواری برای سودبخش‌بودن این بسته پیشنهادی و عملیاتی شدن این برنامه‌ها ادامه داد: امیدواریم با تصویب و اجرای بسته پیشنهادی بتوان به وضعیت پایدار و مناسبی در مدیریت منابع آب استان برسیم.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر افزود: همه تلاش خود را برای رفع بحران آب به کار می گیریم و تلاش می‌شود با اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مختلف زمینه رفع کمبودها فراهم شود.

منبع : خبرگزاری مهر

ارسال نظر