کد خبر : 18545

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر در دشتستان گفت

آموزش فنی و حرفه ای در روستاها هم انجام میگیرد

آموزش فنی و حرفه ای در روستاها  هم انجام میگیرد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر از توسعه برنامه‌های مهارت‌آموزی در شهرستان دشتستان بر اساس نیازهای این شهرستان خبر داد.

به گزارش بوشهر24 ، عبدالمجید دراهکی ظهر شنبه در نشست کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دشتستان اظهار داشت: گسترش فعالیت‌های مهارت‌افزایی به عنوان یکی از مهمترین راهکارها در توسعه اشتغال محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه برای توسعه اشتغال باید آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در جامعه گسترش یافته و حمایت شوند، خاطرنشان کرد: مهارت آموزی بهترین و سریع ترین راه برای اشتغال جوانان است که باید نگاه ویژه‌ای به آن صورت گیرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر با تاکید بر استفاده مناسب از ظرفیت‌های فنی‌وحرفه‌ای بیان کرد: نتیجه توسعه مهارت‌افزایی در جامعه بهبود وضعیت اشتغال و کاهش نرخ بیکاری خواهد بود.

توسعه آموزش در روستاها

وی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به بطن نقاط محروم برده شده است، تصریح کرد: به منظور بهره‌مندی روستاییان از این آموزش‌ها نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است تا شاهد کاهش مهاجرت از روستاها به شهرها باشیم.

دراهکی از توسعه برنامه‌های فنی و حرفه‌ای و اجرای برنامه مهارت‌آموزی در شهرستان دشتستان بر اساس نیازهای این شهرستان افزود: بر اساس ظرفیت‌های منطقه‌ای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی آموزشی انجام می‌شود.

وی یکی از ارکان اجرای سیسات‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی را توسعه مهارت‌اموزی عنوان کرد و ادامه داد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سطح شهرستان دشتستان عملکرد مناسبی داشته است.

 

 منبع : خبرگزاری مهر

ارسال نظر