کد خبر : 18551

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر مطرح کرد

ابلاغ 983 میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال روستایی

ابلاغ 983 میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال روستایی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های اشتغال روستایی گفت: برای ایجاد اشتغال پایدار و فراکیر روستایی در استان بوشهر ۹۸۳ میلیارد ریال ابلاغ شده است.

به گزارش بوشهر24 ، حمیدرضا پناه ظهر امروز در نشست بررسی اجرای اشتغال‌زایی روستایی استان بوشهر حمایت و تقویت بخش خصوصی در حوزه تولید و اشتغال را در اولویت برنامه‌ها دانست و اظهار داشت: در این حوزه حمایت‌های ویژه  در زمینه بسته‌های اشتغال فراگیر و پیدار روستایی تدوین و اعلام شده است.

وی تصویب تسهیلات اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی را مورد اشاره قرار داد و  تصریح کرد: برای ایجاد اشتغال پایدار و فراگیر روستایی 983 میلیارد ریال به بانک‌های عامل استان بوشهر ابلاغ شده است.

 پناه با بیان اینکه متقاضیان دریافت این نوع تسهیلات باید از طریق نام نویسی در سامانه اقدام کنند گفت:این تسهیلات ویژه روستاها، مناطق عشایری و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه منابع اعتباری این تسهیلات صندوق توسعه ملی و منابع موسسه‌های اقتصادی و مالی است خاطر نشان کرد: این تسهیلات اشتغال‌زایی براساس جمعیت مناطق به نسبت تعداد بیکاران و بر اساس دستورالعمل‌های تدوین شده بین شهرستان‌های استان بوشهر توزیع شده است.

وی، با تاکید بر توجه به مزیت‌ها و فرصت‌‌های تولیدی و اشتغال‌زایی روستاها اظهار داشت: تسهیلات اعتباری اشتغال فراگیر و پایدار روستایی  بر اساس مزیت‌ها و قابلیت‌های روستاها پرداخت می‌شود.

پناه با قدردانی از همراهی بانک‌ها در اجرای طرح اشتغال پایدار و فراگیر روستایی تصریح کرد: توجه به اشتغال روستایی و عشایری  مورد توجه ویژه قرار دارد که در این راستا اشتغال پایدار و  ظرفیت‌های اقتصادی رونق می‌یابد.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر