کد خبر : 18552

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر مطرح کرد

50 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره اشتغال زایی پرداخت شده

50 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره اشتغال زایی پرداخت شده

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح اشتغال‌فراگیر و پایدار روستایی گفت: در این راستا ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در استان بوشهر پرداخت شد

به گزارش بوشهر24 ، رضا عوض‌پور ظهر امروز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر ظرفیت این استان در بخش‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: طرح‌های اشتغال‌گیر فراگیر  و پایدار روستایی در اولویت برنامه‌ها قرار دارد که در این راستا تسهیلات کم بهره  به روستائیان پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از افزایش پرداخت تسهیلات اعتباری به طرح‌های اشتغال روستایی خبرداد و بیان کرد: پرداخت تسهیلات برای اجرای طرح‌های اشتغال فراگیر و پایدار روستایی در اولویت است و  پیش بینی می‌شود که این روند در ماه‌های آینده با شتاب بیشتری انجام شود.

وی، با بیان اینکه میزان پرداختی‌های اشتغال روستایی 2 برابر شده است گفت: در اجرای طرح اشتغال‌فراگیر و پایدار روستایی  50 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره در استان بوشهر پرداخت شده است که به هر شغل به طور متوسط 62 میلیون تومان پرداخت می‌شود.

عوض‌پور با بیان اینکه نرخ طرح‌های برگشتی اشتغال‌زایی از بانک‌ها 25 درصد کاهش یافته تصریح کرد: صندوق کارآفرینی امید، بانک کشاورزی، بانک توسعه تعاون و پست بانک، چهار بانک عاملی هستند که  تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی  پرداخت می‌کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با اشاره به ابلاغ 98 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی فراگیر و پایدار روستایی استان خاطر نشان کرد: با پرداخت این میزان تسهیلات 1300 شغل در روستاهای استان ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: در کنار ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در جامعه به حفظ و پایداری فرصت‌های اشتغال باید توجه شود.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر