کد خبر : 18553

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر بیان کرد

نصب مولدهای خورشیدی یکی از راه های اشتغال در روستا / آمادگی اجرا داریم

نصب مولدهای خورشیدی یکی از راه های اشتغال در روستا / آمادگی اجرا داریم

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر گفت: نخستین نیروگاه خورشیدی در پارک علم و فناوری بوشهر با ظرفیت تولید ۱۰ کیلووات برق راه‌اندازی شده است.

به گزارش بوشهر24 ، حبیب رستمی ظهر امروز در نشست با مسئولان اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با تاکید بر استفاده از ظرفیت پارک علم و فناوری وشرکت دانش‌بنیان برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی اظهار داشت: یکی  از ظرفیت‌های اشتغال‌زایی در روستای نصب مولدهای خورشیدی برای تولید برق و انرژی پاک است که در این زمینه طرح‌هایی تدوین شده است.

وی  از اجرای طرح نصب مولدهای خورشیدی در پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر خبرداد و بیان کرد: بااستفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان نخستین  نیروگاه خورشیدی در پارک علم و فناوری بوشهر با ظرفیت تولید 10 کیلووات برق راه‌اندازی شده است.

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر با تاکید بر اجرای طرح یاد شده در سایر دستگاه‌های اجرایی  گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری آمادگی اجرای نصب مولدهای خورشیدی در دستگاه‌های اجرایی دارند.

رستمی با اشاره به اجرای طرح یاد شده در روستاها برای اجرای طرح اشتغال‌زایی روستایی خاطر نشان کرد: توسعه نیروگاه خورشیدی با تسهیلات اعتباری ارزان قیمت در طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی اجرا می‌شود که نقش مهمی در تحقق کارآفرینی در این نقاط دارد.

وی، با اشاره به سیاست‌ توسعه انرژی‌های نو و مکلف شدن وزارت نیرو به خرید تضمینی 20 ساله برق تولیدی از افرادی که از طریق مولد‌های خورشیدی اقدام به تولید برق می‌کنند گفت: کمیته امداد برای اشتغال مددجویان می‌تواند از فرصت  نصب نیروگاه‌های خورشیدی و افزایش درآمد خانوارهای تحت حمایت استفاده کند.

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر میزان سرمایه‌گذاری نصب مولدهای خورشیدی در روستاها را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: نصب مولدهای خورشیدی 10 کیلوواتی 75 میلیون تومان هزینه دارد که بخش عمده‌ای از آن تسهیلات ارزان قیمت است  که تولید برق آن از سوی وزارت نیرو به صورت تضمینی خریداری و این مهم سبب اشتغال در روستاها می‌شود.

رستمی افزود: با تولید روزانه 10 کیلووات از هر پنل خورشیدی سالانه افزون بر 19 هزار کیلووات ساعت برق می‌توان از طریق هر سلول‌ خورشیدی ساخت ایران در روستا تولید کرد.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر