کد خبر : 18560

استاندار صبح امروز در تنگستان

427 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای 330 پروژه در تنگستان اختصاص یافته

427 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای 330 پروژه در تنگستان اختصاص یافته

عبدالکریم گراوند با اشاره به اجرای ۳۳۰ پروژه عمرانی در تنگستان گفت: امسال برای تسریع در روند اجرای این پروژه‌ها ۴۲۷ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

به گزارش بوشهر24،  عبدالکریم گراوند صبح امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر در تنگستان با بیان اینکه این شهرستان در عرصه مبارزات با متجاوزان و استعمارگران دارای جایگاه ویژه‌ای است اظهار داشت: تاریخ مبارزاتی تنگستانی‌ها با سرداری شهید رئیسعلی دلواری در جهان ثبت است و مردم این مرز و بوم نشان دادند که دشمنان با زبان زور و تهدید نمی‌توانند بر مردم  و جامعه مسلط شوند.

وی با بیان اینکه رئیسعلی دلواری و هم‌رزمانش با دست خالی و با ایمان به خداوند متعال  و فتوای علما در برابر دشمنان تا دندان مسلح پیروز شدند خاطر‌نشان کرد: رئیسعلی دلواری و هم‌رزمانش با رشادت و فداکاری و با دست خالی، دشمنان استعمارگر و قشون انگلیسی را به زانو درآوردنند و زمین‌گیر کردند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه دشمن با جنگ اقتصادی در صدد ناامید کردن مردم و ایجاد فاصله بین مردم و نظام اسلامی است تصریح کرد: مسئولان باید با تلاش شبانه‌روزی ضمن توجه به مطالبات مردم، زمینه رضایت‌مندی آنان را فراهم کنند و در این راستا مسئولان با تمام توان در خدمت مردم هستند.

گراوند توجه به مطالبات مردم تنگستان را مورد تاکید قرار داد و با بیان اینکه نرخ بیکاری در این شهرستان زیبنده مردم  تنگستان نیست تاکید کرد: با توجه به ظرفیت اقتصادی، کشاورزی، سواحل، گردشگری و آبزی‌پروری نباید نرخ بیکاری تنگستان 18 درصد باشد.

وی با تاکید بر شناسایی ظرفیت‌های اشتغال‌زایی تنگستان برای کاهش نرخ بیکاری گفت: باید شورای برنامه‌ریزی و توسعه ضمن ارائه راهکارهای لازم  و شناسایی ظرفیت‌‌ها و قابلیت‌های اشتغال‌زایی در تنگستان برنامه مدون آن عملیاتی کند.

استاندار بوشهر موقعیت تنگستان  را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: شهرستان تنگستان در مسیر راه‌آهن بوشهر به شیراز قرار دارد و این مهم ظرفیت و موقعیت این شهرستان را ارتقاء داده است.

گراوند از تخصیص اعتبار عمرانی به شهرستان تنگستان خبرداد و تصریح کرد: در این شهرستان 330 پروژه اجرایی شده که امسال برای تسریع در اجرای این پروژه‌ها 427 میلیارد ریال تخصیص یافته است.

وی، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام را سیاست مهم مسئولان اجرایی دانست و تاکید کرد: باید روند تکمیل این پروژه‌ها تسریع یابد تا بخشی در هفته دولت و دهه فجر امسال و بخش دیگری هم سال آینده افتتاح شود.

استاندار بوشهر، تامین آب آشامیدنی مردم را در اولویت برنامه‌ها دانست و خاطر نشان کرد: در این راستا طرح‌های کوتاه مدت و بلند مدت تدوین و عملیاتی شده که طرح‌های کوتاه مدت در حال تکمیل و بهره‌برداری است.

گراوند با تاکید بر قطع انشعاب آب باغ ویلاها در نقاط مختلف استان بوشهر گفت: انشعاب آب باغ ویلاها در تمام شهرها و روستاهای استان بوشهر  قطع می‌شود و هر گونه اغماض و کم‌کاری در این زمینه سبب برخورد قاطع با دست‌اندرکاران می‌شود.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر