کد خبر : 18567

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد

350 میلیون تومان کمک هزینه ازدواج مددجویان استان بوشهر

350 میلیون تومان کمک هزینه ازدواج مددجویان استان بوشهر

کمیته امداد استان بوشهر به منظور ترویج ازدواج آسان بین مددجویان و حمایت از جوانان نیازمند در شرف ازدواج، از ابتدای سال جاری تا کنون ۳۵۰ میلیون تومان کمک هزینه ازدواج و خرید جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت پرداخت کرده است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر گزارشی از پرداخت کمک هزینه ازدواج به نوعروسان تحت حمایت در چهار ماهه نخست سال جاری ارائه داد.

به گزارش بوشهر24 ، صمد فرّار، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه پرداخت کمک هزینه ازدواج به فرزندان مددجو از ضرورت‌های اصلی حمایتی است گفت: هرساله به منظور تحکیم بنیان خانواده‌ها و ترویج ازدواج آسان بین مددجویان، کمک هدیه ازدواج به فرزندان مددجوی در شرف ازدواج و کمک هزینه خرید جهیزیه در قالب کارت هدیه نقدی یا کالا با همکاری مؤسسات خیریه به نوعروسان پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات کمیته امداد برای ارائه بسته‌های حمایتی ازدواج به دختران و پسران مددجو اظهار کرد: کمیته امداد یکی از وظایف خود را رسیدگی به دختران و پسران در آستانه ازدواج می‌داند و به همین جهت ارائه کمک هزینه ازدواج در دستور کار قرار دارد.

فرّار از افزایش نرخ ازدواج در بین جوانان تحت حمایت کمیته امداد خبر داد و خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۳۵۰ میلیون تومان در زمینه کمک به امر ازدواج این جوانان مددجو پرداخت شده است.

وی افزود: درسال گذشته دو هزار و ۳۵۷ فقره جهیزیه نو عروس و هدیه داماد به ارزش پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به فرزندان مددجویان پرداخت شده که دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان آن توسط مردم و خیران نیکوکار هم استانی اهداء شده است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: جهیزیه‌های اهدا شده شامل کالاهای ضروری زندگی از قبیل یخچال، اجاق گاز، جاروبرقی، سرویس آشپزخانه و فرش بوده که همگی تولید داخل بوده است.

فرّار در پایان یادآور شد: در کنار کمک‌های کمیته امداد برای تشکیل زندگی این زوج‌های جوان، خدماتی مانند ایجاد اشتغال، ساخت و تعمیر مسکن، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و فرهنگی به این دسته از مددجویان نیز ارائه می‌شود.

 

ارسال نظر