کد خبر : 18569

فرماندار جم در نشست مجمع سلامت شهرستان جم

اجرای طرح آب شیرین کن سیراف برای تامین آب آشامیدنی شهرستان جم

اجرای طرح آب شیرین کن سیراف برای تامین آب آشامیدنی شهرستان جم

فرماندار شهرستان جم با اشاره به اجرای طرح‌های آبرسانی شهرستان جم گفت: تکمیل طرح‌های آبرسانی از جمله آب شیرین‌کن سیراف و خط انتقال آبرسانی برای تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاهای جم در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

به گزارش بوشهر24، محمد حسینی ظهردوشنبه در نشست مجمع سلامت شهرستان جم با اشاره به اهمیت توجه به حوزه سلامت در جامعه ماشینی و مدرن امروز، اظهار داشت: در دولت تدبیر امید بیش از 70 درصد از پروژه‌ها و طرح‌های حوزه سلامت به سرانجام رسیده است.

فرماندار جم با اشاره بر اینکه حوزه سلامت در دولت‌های یازدهم و دوازدهم جزو اولویت‌های کاری دولت بوده است افزود: بخش عمده‌ای از اعتبارات و وقت دولت صرف حوزه سلامت کشور شده که در طی دولت‌های قبل بی سابقه بوده است و اجرای طرح بزرگ نظام سلامت نیز یکی از اقدامات مهم دولت بود.

محمد حسینی مشارکت مردمی را عامل موفقیت طرح‌ها و برنامه‌های بهداشتی دانست و گفت: سمن‌ها و فعالان اجتماعی در پیشبرد اهداف بهداشتی نقش مهمی را ایفا می‌کنند و نیاز است سایر ارگان‌ها و سازمان‌ها در کنار آنها باشند تا بتوانیم گامی موثر در ارتقای سطح سلامت شهرستان برداریم.

وی با بیان اینکه پنج اولویت اول حوزه سلامت شهرستان جم تدوین شده است افزود: برای رفع معظلات حوزه بهداشت از ظرفیت‌های موجود شهرستان استفاده می‌شود و در صورت نیاز از اعتبارات استانی و ملی در این خصوص استفاده می‌شود.

فرماندار جم حل مشکل آب و پسماند فاضلاب شهری را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شهرستان  جم دانست و خاطر نشان کرد: امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌های موجود در شهرک‌های مسکونی منطقه و اعتبارات استانی این مشکل جدی را حل کینم.

وی، با اشاره به اجرای طرح‌های آبرسانی شهرستان جم گفت: تکمیل طرح‌های آبرسانی از جمله آب شیرین‌کن سیراف و خط انتقال آبرسانی برای تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاهای جم در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

حسینی با اشاره بر اینکه اصل پیشگیری مقدم بر درمان است تصریح کرد: بیشترین هزینه‌های حوزه سلامت در بخش درمان است که باید در این راستا در حوزه پیشگری  اقدامات موثر انجام شود و در این خصوص تمامی دستگاه‌های اداری شهرستان نسبت به انجام آن مکلف هستند.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر