کد خبر : 18578

مدیرعامل مجتمع گازی پارس جنوبی بیان کرد

تولید روزانه بیش از ۶۵۰ هزار بشکه میعانات گازی

تولید روزانه بیش از ۶۵۰ هزار بشکه میعانات گازی

هادی هاشم‌زاده فرهنگ اظهار داشت: اکنون روزانه بیش از ۶۵۰ هزار بشکه میعانات گازی، بیش از ۱۰ هزار تن اتان، بیش از ۱۰ هزار تن گاز مایع و حدود ۱۸۰۰ تن گوگرد در مجتمع گاز پارس جنوبی تولید می‌شود.

به گزارش بوشهر24، هادی هاشم‌زاده فرهنگ اظهار داشت: اکنون روزانه بیش از ۶۵۰ هزار بشکه میعانات گازی، بیش از ۱۰ هزار تن اتان، بیش از ۱۰ هزار تن گاز مایع و حدود ۱۸۰۰ تن گوگرد در مجتمع گاز پارس جنوبی تولید می‌شود.

وی ادامه داد: تولید روزانه محصولات مهم گازی از جمله میعانات گازی در مجتمع پارس جنوبی سبب شده تا این مجتمع تامین کننده ۷۰ درصد از سبد انرژی کشور باشد.

مدیرعامل مجتمع گازی پارس جنوبی بیان کرد: این مجتمع اکنون راهبری ۱۰ پالایشگاه بزرگ گازی کشور را برعهده دارد و در آستانه تصدی راهبری پالایشگاه یازدهم و دوازدهم قرار دارد که شامل فازهای ۱۳، 22، 23 و 24 طرح توسعه پارس جنوبی است.

از 24 فاز طراحی شده برای طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی، 18 فاز تا کنون به بهره‌برداری رسیده است.

یادآور می‌شود، بر اساس آمارهای گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، در چهار ماه امسال بیش از دو میلیون و 926 هزار تن میعانات گازی تولید شده در پالایشگاه‌های پارس جنوبی به خارج از کشور صادر شده که بیش از 29 درصد از کالاهای صادراتی از این گمرک را تشکیل می‌دهد.

 

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر