کد خبر : 18580

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر مطرح کرد

طرح هوشمندسازی بندر بوشهر با همکاری دانشگاه

طرح هوشمندسازی بندر بوشهر با همکاری دانشگاه

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت:کارگروه هوشمند سازی بنادر با هدف کاهش مصرف انرژی و حفظ محیط زیست بین بنادر و دریانوردی استان بوشهر و دانشگاه خلیج فارس بوشهر ایجاد شده است.

به گزارش بوشهر24، سیاوش ارجمندزاده طی نشستی با رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر خواستار تعامل موثر و توسعه همکاری دانشگاه در بخش مطالعات کاربردی هوشمندسازی و گردشگری دریایی استان بوشهر شد و افزود: یکی از جنبه‌های  اصلی و موثر در پروژه‌های توسعه هوشمندسازی در بنادر مطرح دنیا، حضور دانشگاه‌های معتبر آن مناطق است. از اینرو کارگروه هوشمندسازی دانشگاه به بندر معرفی شده است.

وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت کاهش مصرف انرژی و حفاظت از محیط زیست دریایی هوشمندسازی بنادر موضوع مهمی است که باید مورد پیگیری قرار گیرد. نیاز است تا تیم دانشگاه ارتباطی تنگاتنگ با بخش عملیاتی بندر داشته باشد.
ارجمندزاده ادامه داد: یک از مهمترین برنامه های این اداره کل در سال جاری توسعه مطالعات کاربردی در زمینه توسعه گردشگری دریایی است به همین منظور نیاز است کارگروهی متشکل از دانشگاه و این اداره کل تشکیل شود تا ضمن شناسایی ظرفیت های گردشگری استان بوشهر به تعریف پروژه های کاربردی در این راستا اقدام نماید. 

 

در ادامه این نشست مصلح؛ رییس دانشگاه خلیج فارس استان بوشهر عنوان کرد: در جهت تسریع مطالعات کاربردی و حرکت به سمت بندر هوشمند آماده همکاری هستیم و افراد انتخاب شده در این کارگروه نیز ازنیروهای توانمند، با انگیزه و علاقمند به این موضوع هستند تا پروژه هایی را در بندر بوشهر تعریف و ارایه کنند.
وی ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه با همکاری دستگاه های اجرایی دیگر و با رویکرد مطالعات کاربردی و نه فقط پژوهشی در حال انجام پروژه هایی در سطح استان بوشهر می باشد. با توجه به نقش و اهمیت دریا در معیشت مردم استان بوشهر توجه و تمرکز بر روی مطالعات و پژوهش های دریا محور را از وظایف اصلی خود می داند.

ارسال نظر