کد خبر : 18582

طی آئینی در بوشهر برگزار گردید

انتصاب ریاست جدید اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر

انتصاب ریاست جدید اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر

طی حکمی از سوی حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی سیرت، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا اسماعیلی پور به عنوان مدیرکل جدید اوقاف وامور خیریه استان بوشهر منصوب و معرفی شد

به گزارش بوشهر24، طی حکمی از سوی حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی سیرت، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا اسماعیلی پور به عنوان مدیرکل جدید اوقاف وامور خیریه استان بوشهر منصوب و معرفی شد.

 حجت الاسلام و المسلمین مرتضی محمدیان، مدیرکل سابق اوقاف وامور خیریه استان بوشهر، ۱۰ مردادماه، در آئین تودیع و معارفه مدیران این اداره کل که در محل سالن همایش های بنادر و کشتیرانی مرکز استان برگزار شد، با بیان اینکه وقف آزمون اخلاص و بندگی است، اظهار کرد: برکت عمر هر فرد به نیکوکاری و تقوا الهی است.

ایمان و عبادت خداوند سبحان موجب امنیت روحی می شود

 

مدیرکل سابق اوقاف وامور خیریه استان بوشهر در ادامه با ابراز اینکه یاد خدا گوهر دیانت است، افزود: ایمان و عبادت خداوند سبحان موجب امنیت روحی می شود.

توزیع ۱۲ هزار بسته نوشت افزار مهر تحصیلی در بین دانش آموز بی بضاعت

وی به تشریح عملکرد شش ساله اداره کل اوقاف وامور خیریه استان بوشهر پرداخت و عنوان کرد: پیگیری و تملک ۱۱ هکتار زمین در مرز شلمچه شهر خرمشهر به منظور راه اندازی و برپایی خیمه خدمت رسانی به زائران عتبات عالیات و پذیرایی روزانه از ۱۱ هزار زائر ایرانی و خارجی در ایام اربعین حسینی، اجرای برنامه های ابلاغی «آرامش بهاری، جشن ولایت علوی اکمال دین نبوی، سوگواره یاس نبوی و بصیرت عاشورایی، طرح نشلط معنوی و ضیافت الهی، برپایی خیمه های معرفت، توزیع بسته های نوشت افزار مهر تحصیلی به منظور حمایت از ۱۲ هزار نفر دانش آموز بی بضاعت» را بخشی از فعالیت های جمعی این اداره کل است.

چاپ و توزیع ۱۵ هزار جلد مصحف قرآن کریم از محل موقوفات قرآنی

 

حجت الاسلام محمدیان اعزام یکهزار نفر زائر اولی به مشهد مقدس از محل موقوفات مرتبط استان بوشهر، برگزاری همایش عالم واقف «آیت الله شیخ حسن آل عصفور» و واقف خیراندیش «زائر حسین ریزی» در راستای ترویج فرهنگ وقف با سخنرانی آیت الله صفایی بوشهری نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان و امام جمعه بوشهر، ساماندهی و اعزام ۱۵۰۰ نفر مبلغ در مناسبت های مذهبی به بقاع متبرکه و نقاط محروم استان، اجرای امینانه نیات واقفین با موضوعات مختلف به مبلغ ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، تجلیل از اصحاب رسانه و هیات امناء در قالب همایش های یاوران وقف و رسانه، اجرای طرح تربیت حافظان قرآن کریم در راستای منویات مقام معظم رهبری با حضور ۲۵ هزار نفر حافظ در بوشهر، برگزاری طرح تربیت مربی قرآن با حضور ۲۳۳ نفر مربی، چاپ و توزیع ۱۵ هزار جلد مصحف قرآن کریم از محل موقوفات قرآنی، برگزاری ۱۴ محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان بین المللی کشورهای اسلامی در بقاع متبرکه و آستان مقدس امامزادگان، اعزام ۲۱۷ نفر نخبگان قرآنی جهت دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی را بخشی دیگر از فعالیت های شش ساله اوقاف استان بوشهر عنوان کرد.

پیگیری و جذب ۱۷ میلیارد تومانی اعتبارات تملک دارایی ها جهت فعالیت های عمرانی اماکن متبرکه

 

عضو شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر در ادامه اضافه کرد: پیگیری و جذب ۱۷ میلیارد تومانی اعتبارات تملک دارایی ها به منظور حمایت از فعالیت های عمرانی اماکن متبرکه، پیگیری و جذب ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبارات جاری، بازرسی از ادارات کل اوقاف استان های کهگیلویه

و بویر احمد، خوزستان و زنجان به نمایندگی از سازمان اوقاف و امورخیریه کشور جهت ارزیابی و عملکرد سند برنامه سالیانه، عملکرد موفق در راستای تکریم ارباب رجوع، نصب و ارتقاء دوربین های مداربسته ۲۰ بقعه متبرکه، راه اندازی و فعال نمودن حراست موقوفات و بقاع متبرکه، ساماندهی مراکز اسنادی مستقر در ادارات اوقاف شهرستان ها و نگهداری پروندهای فیزیکی موقوفات و بقاع، اخذ سند مالکیت ۲۶۵ هکتار طی ۳۶۵ سند به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان به همت اداره حقوقی و ثبتی مربوط به دارالقرآن، مساجد، موقوفات و حسینیه ها از دیگر عملکرد جمعی واحدهای مختلف این اداره کل طی سال های گذشته بوده است.

مدیرکل بازرسی مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان اوقاف در این مراسم با اشاره به این که انجام موقوفات به سبک زندگی هر فرد بر می گردد، گفت: بهترین عمل قبل از مرگ هر انسان، تبدیل کردن تمامی اموال به امور موقوفه بوده که خیر و صواب بسیاری به دنبال دارد.

حجت الاسلام والمسلمین شیری اضافه کرد: چه مهمل و بستری را می توان بهتر از وقت پیدا کرد؟ چرا که مشاهده میکنیم واقفی از دنیا رفته اما موقوفات وی همچنان در حال خدمت رسانی برای مردم بوده و خیر آن به واقف و آیندگان می رسد.

مدیرکل بازرسی مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان اوقاف اذعان داشت: واقفها با موقوفات خود، دلها را شاد کرده و دعای خیر مردم را به همراه دارند.

وی با بیان این که تا کنون ۲۵۰۰بیمارستان و درمانگاه در سراسر کشور وقف شده است، اظهار داشت: همه ما باید از این سنت بزرگ حسنه، استفاده برده و آن را فراموش نکنیم.

وی تصریح کرد: قریب به ۷۰درصد از اموال وقف شده، وقف به اهل بیت است، چنین جریانی را می توان در سراسر کشور مشاهده کرد، نباید فراموش کرد، مردانی که در این عرصه قدم برداشته، ایثار کرده و وفاداری می کنند

مدیرکل جدید اوقاف استان بوشهر نیز در این مراسم گفت: امیدوارم که با عملکرد خوب، تاثیرگذاری خود را نشان دهم‌‌.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا اسماعیل پور، افزود: همه ما سربازان کوچک ولایت بوده و برای خدمت به میدان آمده ایم، امیدوارم که همکاران نیز دست من را گرفته و با من همکاری خوبی داشته باشند.

وی با اشاره به این که با همکاری یک دیگر باید حق وقف را دریافت کرد، اضافه کرد: در راستای کار خیر عمل کرده و در کارهای خود پیشرفت قابل توجه داشته باشیم.

مدیرکل جدید اوقاف استان اظهار داشت: تاکنون درب اتاق من به روی تمامی همکاران و مردم باز بوده و در ادامه نیز همین گونه است، با همدلی و همکاری می توان به کار خیر بهترین رسیدگی را کرد.

همچنین در این آئین ریاست سازمان اوقاف وامور خیریه کشور از تلاش ها و زحمات حجت الاسلام و المسلمین مرتضی محمدیان در طول ۷ سال تصدی مدیرکلی اوقاف وامور خیریه استان بوشهر تقدیر و برای ایشان در تداوم خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آرزوی موفقیت کرد.

انتصاب مدیرکل جدید اوقاف وامور خیریه استان بوشهر

 

در پایان این آئین طی حکمی از سوی حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی سیرت، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا اسماعیلی پور به عنوان مدیرکل جدید اوقاف وامور خیریه استان بوشهر منصوب و معرفی گردید.

یادآور می شود: حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا اسماعیلی پور، پیش از این تصدی مدیریت اداره اوقاف و امورخیریه ناحیه ۱ شهرستان اصفهان و ریاست اداره اوقاف و امورخیریه شهرستانهای شهرضا و کاشان را عهده دار بوده است.

 

منبع: روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان بوشهر

ارسال نظر