کد خبر : 18593

رئیس امور صید شیلات استان بوشهر اعلام کرد

صید 190 تن میگو در آب های استان بوشهر ، کاهش چشمگیر نسبت به پارسال

صید 190 تن میگو در آب های استان بوشهر ، کاهش چشمگیر نسبت به پارسال

رئیس امور صید شیلات استان بوشهربا اشاره به آغاز فصل صید میگو از سوم مرداد در آبهای استان بوشهر گفت: صیادان تاکنون ۱۹۰ تن میگو صید کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش چشمگیری دارد.

به گزارش بوشهر24 ، منصور پاپری با اشاره به اینکه صید میگو برای قایق‌ها از سوم و برای لنج‌ها از پنجم مرداد ماه آغاز شده اظهار داشت: در این تلاش صیادی برای بیش از 700 قایق و 490 فروند لنج مجوز صید میگو صادر شده است.

وی با بیان اینکه مجوز صید میگو برای قایق‌ها 24 و 48 ساعته صادر می‌شود گفت: مجوز صید میگو برای لنج‌های استان بوشهر با توجه به فاصله آنها نسبت به صیدگاه چهار تا شش روزه صادر شده است.

رئیس امور صید شیلات استان بوشهر به میزان صید در 7 روز نخست صید پرداخت و با اشاره به صید 190 تن میگو تصریح کرد: صیادان در 7 روز گذشته 190 تن صید کرده‌اند که 120 تن آن مربوط لنج‌ها است.

پاپری از کاهش میزان صید نسبت به سال قبل خبرداد و بیان کرد: صیادان سال قبل در 7 روز نخست صید 280 تن میگو صید کرده بودند که امسال به 190 تن کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه سال قبل روزانه 310 تن میگوی صید شده در بنادر استان بوشهر تخلیه می‌شد خاطر نشان کرد: امسال این میزان به کمتر از 120 تن رسیده است.

رئیس امور صید شیلات استان بوشهر میگوی ببری را بهترین گونه میگوی خلیج فارس دانست و افزود: بیش از 70 درصد ذخایر میگوی استان بوشهر از نوع ببری سبز است که بهترین میگوی خلیج فارس به شمار می‌رود.

پاپری با تاکید بر پرهیز از صید در مناطق ممنوعه بیان کرد: نوزادگاه‌های میگو در محدوده نیروگاه اتمی، دلوار و اعماق کمتر از 10 متردریا و زیستگاه‌های مصنوعی تا شعاع نیم مایلی آن صید ممنوع است.

وی با اشاره به میزان صید میگو در سال قبل افزود: پارسال صیادان استان بوشهر در مدت 31 روز صید، یک‌هزار و 676 تن میگو صید کردند.

 

منبع : تسنیم

ارسال نظر