کد خبر : 18600

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان دیر خبر داد

آغاز عملیات آبرسانی به خورخان بردخون با 5 میلیارد ریال اعتبار

آغاز عملیات آبرسانی به خورخان بردخون با 5 میلیارد ریال اعتبار

عباس جاوید در حاشیه بازدید از اجرای آبرسانی به خورخان بردخون اظهار داشت: پروژه آب رسانی به خورخان با لوله گذاری ۱۰ کیلومتر خط انتقال به قطر لوله ۹۰ میلیمتر از نوع پلی اتیلن , واحداث چندین حوضچه شیرآلات و با اعتبار پنج میلیارد ریال آغاز شد.

به گزارش بوشهر24، ، عباس جاوید در حاشیه بازدید از اجرای آبرسانی به خورخان بردخون اظهار داشت: پروژه آب رسانی به خورخان با لوله گذاری ۱۰ کیلومتر خط انتقال به قطر لوله ۹۰ میلیمتر از نوع پلی اتیلن , واحداث چندین حوضچه شیرآلات  و با اعتبار پنج میلیارد ریال آغاز شد.

وی افزود: این پروژه در دو مرحله انجام می شود که پس از مرحله گودبرداری و لوله گذاری، در مرحله دوم احداث ایستگاه پمپاژ و مخزن ذخیره پیش بینی شده و اعتبار آن در سال ۹۷ با مشارکت و حمایت فرمانداری شهرستان تأمین می شود.

جاوید با بیان اینکه آب رسانی ابتدا به پاسگاه مرزی خورخان انجام می گیرد، اضافه کرد: پس از آب رسانی به پاسگاه خورخان، آب به سایر تأسیسات پس ازتامین اعتباروادامه خط انتقال پاسگاه خورخان انجام خواهد گرفت .

بخشدار بردخون نیز با تقدیر از حمایت استاندار و همراهی فرماندار شهرستان و نماینده جنوب استان در این زمینه گفت: به دلیل فاصله خورخان از مناطق مسکونی و فعالیت تعداد زیادی از صیادان، ضرورت وجود شبکه آب در این منطقه احساس می‌شد.

علی اخلاقی از تلاش و پیگیری  مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان دیر در آب رسانی به خورخان تقدیر کرد و گفت: با توجه به درخواست جامعه صیادی و اینکه با تکمیل اسکله خورخان و ایجاد تاسیسات بندری نیاز اسکان و استقرار صیادان در منطقه وجود دارد آب رسانی در اولویت قرار گرفت که امیدواریم با سرعت به بهره برداری برسد.

 

ارسال نظر