کد خبر : 18601

در خطبه های نماز جمعه در شهرهای استان مطرح شد

تغییر تیم اقتصادی دولت / برخورد انقلابی قوه قضائیه با مفسدان

تغییر تیم اقتصادی دولت / برخورد انقلابی قوه قضائیه با مفسدان

خطبه های امروز نماز جمعه در سراسر استان نشان از توجه جدی ائمه جماعات استان به دو موضوع اصلی ترمیم و تغییر تیم اقتصادی دولت و برخورد جدی و انقلابی دستگاه قضا با مفسدان اقتصادی دارد.

به گزارش بوشهر24، خطبه های امروز نماز جمعه در سراسر استان نشان از توجه جدی ائمه جماعات استان به دو موضوع اصلی ترمیم و تغییر تیم اقتصادی دولت و برخورد جدی و انقلابی دستگاه قضا با مفسدان اقتصادی دارد.

دشتی امام جمعه موقت بوشهر:

حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر: برخی افراد با سوء استفاده از موقعیت‌های گوناگون مشکلات اجتماعی و اقتصادی در جامعه ایجاد می‌کنند و مردم را به مشکل روبرو می‌کنند که باید با کسانی که پول و اموال مردم را غارت کنند و خون ملت را می‌ریزنند برخورد قاطع صورت گیرد.

دشتی با بیان اینکه متولی اصلاح در عرصه اقتصادی با دولت است، افزود: مطالبه مردم در حال حاضر در عرصه مشکل آب و برق نیست بلکه مردم خواستار برخورد با مفسدان اقتصادی جامعه هستند.

 

موسوی امام جمعه بندر امام حسن:

امام جمعه امام حسن افزود: دولتمردان ما باید گلوگاه‌های فساد در دولت اعم از بانک ها، گمرکات، مراکز ثبت سفارش، تخصیص ارز و... را ببندند.

حجت‌الاسلام سید محمد موسوی عنوان داشت: بی‌اعتمادی دولتمردان به مسائل معیشتی مردم به هیچ عنوان قابل قبول نیست. دشمن در حال جنگ اقتصادی با ایران است. با نیروهای معاند داخلی و خارجی، مسئولان دولتی باید باور کنندو آرایش مقابله با جنگ اقتصادی به خود بگیرند.

موسوی بیان داشت: از قوه قضائیه می خواهیم که در مقابل مفسدان اقتصادی برخورد قاطعانه و انقلابی داشته باشند و اجازه نفس کشیدن به آنها ندهند.

 

موسوی امام جمعه وحدتیه:

امام جمعه وحدتیه تاکید کرد: اعتراض و تجمع برای یک موضوع حق مسلم مردم است که در سایه تجمع آرام مشکل خود را مطرح کنند و مطالبه حق کنند اما با هوشیاری کامل که دشمن مخرب نتواند بین آنان نفوذ کنند و نا امنی بوجود آورند.

حجت الاسلام سید یعقوب موسوی گفت: مردم منتظرند تا قوه قضاییه وارد عمل شود و با اخلالگران اقتصادی، اختلاسگران و مفسدان قاطعانه برخورد شود. کسانی که سکه و ارز در اختیار مشتی دزد و غارتگر قرار داده باید به اشد مجازات برسند و هیچ مسامحه‌ای در کار نباشد.

 

حسینی امام جمعه دیر:

امام جمعه بندر دیر افزود: دشمنان با استفاده از جنگ روانی  واعتماد زدایی از مسئولان  بدنبال ناامید کردن مردم و   فراخوان حضور مردم در خیابان ها بودند که مردم بیدار  و وفادار به نظام اسلامی دست رد بر سینه دشمنان اسلام و منافقین زدند.

 حجت الاسلام سید علی حسینی گفت: از مردم شریف ایران واستان بوشهر و شهرستان دیر که نقشه دشمن را خنثی و انها را مأیوس کردند تشکر می کنم.

حسینی ادامه داد: مطالبه رهبری، مراجع و مردم از دولت و قوه قضاییه این است که در بحث فساد و مفسدین  برخورد جدی، قاطع و انقلابی داشته باشند.

 

رکنی حسینی امام جمعه بردخون:

امام جمعه بردخون تصریح کرد:قدرت خرید مردم روز به روز کمتر می شود و ارزش پول ملی کاهش یافته که دولتمردان باید تلاش کنند در جنگ اقتصادی پیروز شویم.

وی خواهان تغییر تیم اقتصادی دولت شد و افزود: با تغییر یک نفر وضعیت اقتصادی تحول خاصی نکرده و نیاز است مدیران با انگیزه و انقلابی جایگزین شوند.

حجت الاسلام سیدحسین رکنی حسینی ادامه داد: با قاطعیت و شجاعت با مفسدان اقتصادی مبارزه شود و اگر به افراد صاحب نفوذ وابسته اند آنان را مجازات کنند تا وضعیت اقتصادی تغییر کند.

 

خدری امام جمعه چغادک:

امام جمعه چغادک بر لزوم توجه بیشتر دولت و قوه قضائیه به مطالبات مردم و مراجع معظم تاکید کرد و گفت: این ملت، ملت دوراندیش، نجیب و با بصیرتی است و همواره نجابت و بزرگواری خود را نشان داده است. این روزها هم با وجود گرانی ها و نابسامانی‌های اقتصادی باز هم بردباری و شکیبایی نشان دادند و شما می بینید که منافقین و دشمنان چقدر تبلیغات کردند که مردم علیه نظام تظاهرات کنند ولی ملت هیچ توجهی به این تبلیغات نکردند.

حجت الاسلام رضا خدری تاکید کرد: دولت و قوه قضاییه هم باید قدر این نجابت را بدانند، دولت باید مدیران نالایق و بی تدبیر را کنار بگذارد، قوه قضاییه هم باید با مفسدین اقتصادی و غارتگران بیت المال سریعاً و شدیداً برخورد کند.

 

حمیدی نژاد امام جمعه آبدان:

حجت الاسلام محمدحمیدی نژاد در خطبه های این هفته آبدان بیان داشت: اخیرا امام خامنه ای در بیاناتی از توطئه های دشمن پرده برداری کردند. دشمن می خواهد با وارد کردن فشار اقتصادی و نا امیدی مردم آنها را به خیابان بکشاند و از این تجمعات مردمی سو استفاده کنند و شکاف بین مردم و نظام ایجاد شود.

وی گفت: مسئول باید مورد سوال قرار گیرد. نمایندگان مجلس می توانند رییس جمهور را استضاح کنند اما کند عمل می کنند.

 

زاهد دوست امام جمعه دلوار:

حجت الاسلام علی زاهددوست  در نماز جمعه دلوار اظهار داشت: در هفته‌های اخیر شاهد تلاطم‌ و فراز و نشیب‌هایی در بازار سکه و ارز، خودرو، لوازم خانگی و حتی محصولات غذایی بودیم.

وی اضافه کرد: گام دوم این پروژه توسط رسانه های بیگانه  ناامیدسازی افکار عمومی نسبت به کنترل اوضاع از سوی دولت و حاکمیت بود که برداشته شد و این رسانه‌ها  تلاش کردند اعتماد مردم را نسبت به مسئولان کشور جهت کنترل مشکلات اقتصادی و ارزی  سلب کنند.

امام جمعه دلوار افزود: گام سوم آنها با فراخوان و سازماندهی تجمعات، اعتراض‌های خیابانی، آشوب و اغتشاش برداشته شد. در روزهای اخیر شاهد آن بودیم که شبکه‌های ماهواره‌ای و کانال‌های معاند در فضای مجازی تلاش‌های زیادی را برای به میدان آوردن مردم در اعتراض به برخی فسادها و ناکارآمدی‌ها رقم زدند.

زاهددوست افزود: از دیگر مطالبات مردم، برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی و سوءاستفاده کنندگان است مردم از قوه قضاییه انتظار برخورد انقلابی و قاطع با اخلال گران در اقتصاد و امنیت کشور را دارند و به هیچ وجه مماشات را نخواهند پذیرفت .

 

عاشوری امام جمعه سیراف:

حجت الاسلام محمد صادق عاشوری افزود: مردم از رانت، فساد و آقازاده ها خسته شده اند؛ مردم از افزایش دروغ، مدریت های ناکارآمد و بی عدالتی‌ها خسته شده‌اند و توقع دارند مسئولان جلوی آنچه که نظام را تضعیف می کند محکم بایستند. مردم پایبند به نظام و انقلاب اسلامی هستند؛ آنها مطیع رهبری و همیشه برای دفاع از ارزش ها و آرمان ها آماده هستند.

 

هاشمی نژاد امام جمعه عسلویه:

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه افزودند: اگر مسئولان فرمایشات رهبر انقلاب را در نظر می گرفتند مشکلات کشور کمتر بود. سال‌هاست ایشان بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند ولی مسئولان فقط گزارش بدون عمل می دهند. متاسفیم برای کسانی که هم به خودشان و هم به مملکت ظلم می‌کنند. هرجا مدیریت‌ها انقلابی بوده مشکلات کمتر بوده است. فهم انقلابی، درک انقلابی  و عمل انقلابی کشور را نجات می‌دهد.

ارسال نظر