کد خبر : 18617

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر خبر داد

خط آبرسانی کوثر به دشتستان رسید

خط آبرسانی کوثر به دشتستان رسید

پوریوسفی از وارد مدار شدن ایستگاه‌های پمپاژ خط کوثر در دشتستان خبرداد و بیان کرد: در راستای افزایش آب آشامیدنی دشتستان از خط آبرسانی کوثر ایستگاه‌های پمپاژ در دشتستان وارد مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش بوشهر24، محمد پوریوسفی ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت تامین آب دشتستان با عذرخواهی  از صبر و تحمل مردم دشتستان در تامین آب آشامیدنی اظهار داشت: با توجه به کاهش آبدهی منبع تامین آب دشتستان به سبب بروز تداوم خشکسالی و کم‌آب شدن رودخانه‌ شاهپور و چشمه  ساسان مشکلاتی در آبرسانی به شهرها و روستاهای دشتستان ایجاد شد.

وی با بیان اینکه طرح‌های برای جبران مشکلات کم‌آبی در شرکت آبفای استان بوشهر تدوین شده است افزود: حفر چاه‌ در دشتستان نخستین اقدام این شرکت بود که بخشی از این چاه‌ها فروردین ماه و بخشی هم در تیرماه وارد مدار تولید شد.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه اقداماتی برای حفر و تجهیز 5 حلقه چاه دیگر در دشتستان شده است گفت: اکنون وضعیت تامین آب در دشتستان بهبود یافته که با تکمیل طرح‌های در دست اجراء این وضعیت مطلوب‌تر می‌شود.

پوریوسفی از وارد مدار شدن ایستگاه‌های پمپاژ  خط کوثر در دشتستان  خبرداد و بیان کرد: در راستای افزایش آب آشامیدنی دشتستان از خط آبرسانی کوثر ایستگاه‌های پمپاژ در دشتستان وارد مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

وی، با بیان اینکه بیش از 8 هزار متر مکعب در شبانه‌روز از خط آبرسانی کوثر به شبکه برازجان منتقل می‌شود تصریح کرد: علاوه  بر آب خطوط دیگر روزانه بین 8 هزار تا 9 هزار متر مکعب آب از خط آبرسانی کوثر به شبکه آبرسانی برازجان منتقل می‌‌شود.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بیان کرد: تامین آب آشامیدنی شهرهای دیگر دشتستان هم بهبود یافته که  با اجرای طرح‌های دردست اقدام این وضعیت مطلوب‌تر می‌شود.

پوریوسفی با قدردانی از تلاش وزیر نیرو، معاونان، استاندار بوشهر، نمایندگان مردم در مجلس و دیگر مسئولان در پیگیری حل مشکل تامین آب دشتستان گفت: در اجرای برنامه‌های  میان و بلند مدت مشکلات تامین آب آشامیدنی شهرهای دشتستان کاهش بیشتری می‌یابد.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر