کد خبر : 18619

نماینده دشتی و تنگستان خبرداد

تعریض جاده ساحلی با 100 میلیارد ریال اعتبار

تعریض جاده ساحلی با 100 میلیارد ریال اعتبار

شهریاری افزود: طبق برآورد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر پروژه تعریض و بهسازی جاده نوار ساحلی با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال و در مدت دو سال به اتمام خواهد رسید.

به گزارش بوشهر24، سید کمال الدین شهریاری گفت:با توجه به اینکه این پروژه بصورت مشارکتی و سهم ۵۰ درصدی اعتبارات ملی و استانی در اواخر سال گذشته نهایی شد، امیدواریم با اعتبار ملی که ابلاغ شده، اعتبار استانی و شهرستانی آن نیز در سال ٩٧ سریعتر تامین و ابلاغ شود.

وی گفت: اتمام این پروژه با توجه به اهمیت آن برای توسعه نوار ساحلی تنگستان و دشتی و کاهش تصادفات جاده ای، از مهمترین مطالبات مردم بخش دلوار تنگستان و روستاهای نوار ساحلی شهرستان دشتی است.

نماینده دشتی و تنگستان گفت: طی جلسه ای در اواخر سال قبل با وزیر راه و شهرسازی و دستور مساعد ایشان، مقرر شد این پروژه با مشارکت استان انجام و به اتمام برسد که با عنایت استاندار محترم بوشهر و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، تفاهم نامه آن انجام گردید.

شهریاری افزود: طبق برآورد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر پروژه تعریض و بهسازی جاده نوار ساحلی با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال و در مدت دو سال به اتمام خواهد رسید و پیرو نشستی که با رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور داشتیم، ۵۰ میلیارد ریال اعتبار این پروژه از محل اعتبارات ملی تامین شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه بودجه ۵۰ میلیارد ریالی اعتبارات ملی این پروژه به استان ابلاغ شده است، تصریح کرد: متاسفانه در سال گذشته با کمبود نقدینگی استانی مواجه شدیم ولی با پیگیری های انجام شده امیدواریم در سال جدید ۵۰ میلیارد ریال سهم بودجه استان برای این پروژه تخصیص یابد.

شهریاری با اعلام اینکه موافقتنامه این پروژه امضا و مبادله شده است، گفت: امیدواریم با همت دستگاه های اجرایی و اجرای هرچه سریعتر تعریض و بهسازی جاده نوار ساحلی تنگستان و دشتی، شاهد تحقق این مطالبه و رضایتمندی مردم شریف باشیم.

 

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر