کد خبر : 18622

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر در جمع خبرنگاران

پرداخت 100 درصدی حق بیمه کارفرما توسط کمیته امداد در صورت استخدام مددجویان

پرداخت 100 درصدی حق بیمه کارفرما توسط کمیته امداد در صورت استخدام مددجویان

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: کارفرمایانی که مددجویان تحت حمایت این نهاد را استخدام کنند از خدمات پرداخت ۱۰۰ درصدی حق بیمه سهم کارفرما تا دو سال برخوردار می شوند.

به گزارش بوشهر24، احمد لطفی پیش از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اصلی این نهاد توانمندسازی و خودکفایی مددجویان تحت حمایت از طریق برنامه‌های کاریابی و تعامل با کارفرمایان خواهد بود.

وی گفت: بدون شک کمک‌های مردم و دولت که به‌ واسطه کمیته امداد در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد، به تنهایی پاسخگوی نیاز زندگی نیازمندان نیست و لذا برای کاهش آسیب‌های فقر، هیچ راه دیگری به ‌جز خودکفایی و دست یافتن به درآمدهای پایدار از طریق اشتغال برای اسن مددجویان نخواهد بود.

وی ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت‌آموزی و ایجاد فرصت های شغلی به مددجویان مستعد را یکی از فعالیت‌های مستمر کمیته امداد استان دانست و خاطر نشان کرد: تلاش می‌کنیم که با این آموزش‌ها نسبت به تغییر در زندگی خانوارها با انتخاب‌های شغلی مختلف و متناسب با آموزش‌های ارائه شده برای فرزندان آنها، از تکرار چرخه فقر جلوگیری کنیم.

لطفی بیان کرد: علاوه بر تسهیلاتی که توسط کمیته امداد به خانوارهای تحت حمایت برای اجرای طرح‌های خود اشتغالی پرداخت می‌شود با ارائه بسته‌های تشویقی به کارآفرینان، کارفرمایان و صاحبان مشاغل و صنایع برای مددجویان تحت حمایت، فرصت‌های شغلی پایدار ایجاد می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر به تشریح بسته تشویقی این نهاد برای کارفرمایان در سال جاری پرداخت و گفت: کارفرمایانی که مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در سراسر استان را استخدام کنند از خدمات پرداخت ۱۰۰ درصد حق بیمه سهم کارفرما توسط کمیته امداد برای ۲ سال برخوردار می‌شوند.

وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ کار و تلاش بین خانوارهای تحت حمایت امداد در تقویت روحیه خودباوری و خوداتکایی بیان داشت: اگر خانواده‌ها قدرت دریافت تسهیلات اشتغال را نداشته باشند و یا بنا به دلایلی خواهان کار کردن در کارگاه‌ها، شرکت‌ها و بنگاه های اقتصادی باشند این نهاد بر اساس نیاز شرکت‌ها و کارخانجات و توانایی مددجویان آنان را به ‌عنوان نیروی کار به مراکز شغلی معرفی می‌کند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر