کد خبر : 18639

آیت الله صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه مطرح کردند

گلایه مردم از بی‌برنامه‌گی و برنامه‌ریزی غلط مسئولان است / دشمنان از گلایه مندی مردم موج سواری نکنند

گلایه مردم از بی‌برنامه‌گی و برنامه‌ریزی غلط مسئولان است / دشمنان از گلایه مندی مردم موج سواری نکنند

مردم در راستای تحقق اندیشه های حضرت امام ره عمل می کنند اما گله مند هستند از مسئولان و این یک مسأله داخلی و خانوادگی است، دشمنان از این گلایه مندی مردم موج سواری نکنند.

به گزارش بوشهر24، حضرت آیت الله صفایی بوشهری روز جمعه در خطبه های نماز جمعه فرمودند: یکی از آموزه های سبک زندگی اسلامی مددرسانی و مساعدت و کمک به دیگران است.

ایشان افزودند: انسان های بزرگ، انسان هایی هستند که از خود عبور می کنند و به دیگران نیز می پردازند. انسان هایی که اهل ایمان هستند ، مسلمان هستند، زندگی آن ها طبق سیره ی اهل بیت (ع) است و بر اساس آموزه های قرآنی زندگی می کنند محدود در خود نیستند، متوقف در مدیریت زندگی خود نیستند بلکه گذشته از اینکه به زندگی خود می پردازند سهمی از زندگی خود را به دیگران اختصاص می دهند. مساعدت می کنند، کمک می کنند، چالش های زندگی دیگران به ویژه نزدیکان، ایتام، مستمندان، به آن ها می پردازند، کمک می کنند و مشکلات آن ها را بر طرف می کنند.

این کمک و مساعدت و رفع گرفتاری دیگران دو سود دارد. یک برای دیگران رفع مشکل می کند و دو ، رفع مشکل خود او نیز در پی دارد اما خدا با خداییش در پی رفع مشکل او است و این خیلی عنایتی است از ناحیه خداوند به انسانی که در پی رفع مشکل دیگران است که خود خداوند می آید  و رفع مشکل او می کند. او یک کمک می کند و خداوند ده برابر به او کمک می کند.

در مسائل اخیر، مردم از تمامی قوای سه گانه کشور گله مندی جدی دارند. توقع مردم نسبت به قوه مجریه، قوه قضائیه، قوه مقننه بسیار فراتر از این است، انتظار مردم این است که مسئولان به وعده های خود عمل کنند، به وظایف خود عمل کنند، نه تنها عملی به شکل عادی بلکه انقلابی و جهادی.

مردم انقلاب خود را داده اند و این مسئولان هستند که باید امتحان خود را بدهند و به همین خاطر مردم به جهت نارسایی ها، کمبودها گله مند هستند و بیان می کنند، می نویسند این کمبودها از چند ناحیه است.

مردم شعارشان این است که باید با فقر، فساد، با تبعیض برخورد انقلابی شود.

مردم انقلاب خود را دوست دارند چون انقلابشان از خودشان و از اسلام است و در متن این مملکت ایجاد شده، استقلال و آزادی و مردم سالاری دینی آفریده، مردم به آرمان ها و ارزش های امام پایبند هستند، پاسدار خون شهدا هستند و با تمام وجود ولایت مدار هستند نسبت به مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای .

در راستای تحقق اندیشه های حضرت امام ره عمل می کنند اما گله مند هستند از مسئولان اما این یک مسأله داخلی و خانوادگی است، دشمنان از این گلایه مندی مردم موج سواری نکنند، مردم حامی این انقلاب هستند و اگر گلایه مند هستند از قوه و جریانی این یک بحث خانوادگی است.

در رابطه با بیکاری، کمبود آب، برخی از مسائلی که مردم روزمره مشاهده می کنند مسئولین تلاش کنند، پیشگیری و اگر بحرانی ایجاد شد سریع مدیریت کنند.

متأسفانه مشاهده می شود برخی بی نظارتی ها موجب گلایه مندی شدید مردم می شود، گرانی هایی که در سطح جامعه می بینیم، فرد بیماری که می خواهد درمان کند خودش را به تهران برود مواجه می شود با یک شرایط سخت ایاب و ذهاب، اخیراً مشاهده شده است شرکت های هواپیمایی فوق العاده گران کرده اند بلیط ها را، نظارت شود، ارزاق عمومی به طور کاذب گران می شود، نظارت و جلوگیری کنید با برنامه ریزی و نظارت.

روز خبرنگار نیز به همه خبرنگاران عزیز و تلاشگران عرصه رسانه تبریک عرض می کنم و یاد و خاطره همه خبرنگاران شهید را گرامی می داریم و امیدواریم همه این عزیزان در فضایی پر از سلامت، امنیت و صحت گام بردارند که قشر بسیار مهمی در عرصه مدیریت اجتماع هستند.

 

ارسال نظر