کد خبر : 18648

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر خبر داد

آغاز پرداخت 300 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان بوشهری

آغاز پرداخت 300 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان بوشهری

۳۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال در سال جاری به ۳۸۵ نفر مددجوی تحت حمایت کمیته امداد پرداخت می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گزارشی از نحوه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال به مددجویان تحت حمایت در سال جاری ارائه داد.

به گزارش بوشهر24، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به دستورالعمل اجرایی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال به مددجویان تحت حمایت، گفت: بر اساس سهیمه سال ۹۷، پرداخت این تسهیلات از طریق بانک‌های عامل آغاز شده است که مددجویان واجد شرایط پس از تشکیل پرونده بانکی این تسهیلات اشتغال را دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه تسهیلات اشتغال در راستای اجرای تفاهم نامه منعقده فی مابین کمیته امداد و بانک‌های عامل به مددجویان پرداخت می‌شود، گفت: در سال جاری، ۳۰۰ میلیارد ریال از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه کل کشور تخصیص داده شد که پیش بینی می‌شود با توزیع آن برای یکهزار ۳۸۵ نفر اشتغال ایجاد شود.

لطفی خاطر نشان کرد: این تسهیلات قرض الحسنه در سه نوع مشاغل خانگی، خود اشتغالی و کارفرمایی و با سقف اعتباری ۵، ۲۰ و ۱۰۰ میلیون تومانی به افراد تعلق می‌گیرد و توسط بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر مدت بازپرداخت تسهیلات برای مشاغل خانگی، خود اشتغالی و کارفرمایی را به ترتیب ۳۶، ۶۰ ماه عنوان کرد و افزود: این تسهیلات با کمترین بهره به مددجویان متقاضی پرداخت می‌شود.

لطفی با اشاره به همکاری بانکه های عامل با کمیته امداد به منظور ایجاد اشتغال برای مددجویان واجد شرایط تحت حمایت گفت: طی سال ۹۶ بیش از ۳۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار از منابع قرض الحسنه بانک‌های عامل به منظورایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت در استان تخصیص داده شد که از این مبلغ ۹۸% آن تا پایان سال با همکاری بانک‌های عامل جذب و به مددجویان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه شکوفایی استعدادها، خودکفایی و توانمند سازی اشتغال مددجویان تحت حمایت ازمهم‌ترین اهداف این نهاد است خاطر نشان کرد: در سال ۹۶ سه هزار و ۳۱۷ خانوار تحت حمایت به مرز خودکفایی رسیدند و افراد نیازمند دیگری جایگزین آنها شدند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر تنوع رشته‌های شغلی برای مددجویان را از دیگر برنامه‌های این نهاد در سال جدید عنوان کرد و افزود: بر این اساس در زمینه‌های شغلی همچون، کشاورزی، دام داری، باغداری، پرورش طیور، مشاغل کوچک خانگی، قالیبافی، صیادی، حمل و نقل، خدمات و صنایع دستی برای مددجویان شغل ایجاد می‌شود.

وی برگزاری دوره‌های آموزشی شغلی مددجویان قبل از شروع فعالیت را از دیگر برنامه‌های کمیته امداد عنوان کرد و گفت: در سال جدید سه هزار ۹۰۵ نفرمددجو آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اشتغال فرا می‌گیرند.

 

ارسال نظر