کد خبر : 18654

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر بوشهر در جمع خبرنگاران

احداث شهر جدید در عسلویه

احداث شهر جدید در عسلویه

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر بوشهر از طراحی شهر جدید در عسلویه خبرداد و گفت: این شهر که با مساحت ۲ هزار هکتار طراحی شده و عملیات زیرساختی آن در هفته دولت آغاز می‌شود.

به گزارش بوشهر24، علی مقاتلی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران در عالیشهر بوشهر با اشاره به ویژگی‌های شهرهای جدید اظهار داشت: شرکت عمران شهرهای جدید کشور با عمر 30 سال، به دنبال ایجاد سکونتگاهی خارج از محیط‌های شهری برای سرریز جمعیت کلان شهرها طراحی و اجرایی شد.

وی با بیان اینکه شهر جدید عالیشهر بوشهر برای سرریز جمعیت مرکز استان ایجاد شد افزود: وجود پادگان نظامی و نیروگاه اتمی در کنار عدم امکان توسعه، سبب شد که  شهر جدید عالیشهر طراحی شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدیدعالیشهر بوشهر، جمعیت عالیشهر را  25 هزار نفر دانست و  افزود: سرانه فضای آموزشی تا دو سال پیش به ازاء هر دانش آموز، 2.5 متر بود که با برنامه ریزی انجام شده از منابع داخلی و استانی ساخت  6 پروژه مدرسه مورد توجه قرار گرفت که انتظار می‌رود که این سرانه  به 4.5 متر افزایش یابد.

مقاتلی بیان کرد: در این راستا یک مدرسه سال گذشته تحویل و دو پروژه تا پایان مهر امسال به بهره برداری می‌رسد و سه پروژه مدرسه عملیات اجرایی آن در هفته دولت آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه فضای درمانی در شهر عالیشهر ناکافی است خاطر نشان کرد: امکانات موجود درمانی در عالیشهر حتی برای 5 هزار نفر جمعیت هم جوابگو نیست اما بر اساس پیگیری‌های استانداری، فرمانداری بوشهر و سازمان برنامه بودجه استان یک مرکز جامع درمانی بهداشتی در عالیشهر با اعتبار 10 میلیارد تومان آغاز شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر بوشهر با بیان اینکه این مرکز درمانی سال آینده تکمیل می‌شود گفت: این مرکز از سطح یک درمانگاه بیشتر و از بیمارستان کمتر است و از لحاظ زیربنا به اندازه یک بیمارستان 20 تختخوابی است.

مقاتلی از افتتاح یک مجموعه استخر با اعتبار  8 میلیارد تومان خبرداد و بیان کرد: این پروژه رکورد زمان اجرای خود را شکست داده و در دو سال و 7 ماه آماده بهره برداری شد در حالی که عمر ساخت این نوع پروژه‌ها، بیش از پنج سال در سطح کشور است.

وی با بیان اینکه یک مجتمع فرهنگی با دو هزار متر مربع در عالیشهر در دست ساخت است تصریح کرد: این پروژه  با ظرفیت 330 صندلی و  بخش‌های مختلف  و کارگاه‌های هنری در بهمن ماه امسال و هم زمان با دهه فجر افتتاح می‌شود که در راستای ارتقاء امور فرهنگی این شهر تاثیرگذار است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر بوشهر مجموع پروژه‌های مطالعاتی، زیربنایی و روبنایی در حال ساخت در شهر عالیشهر را  50 میلیارد تومان دانست و خاطر نشان کرد: از محل منابع استانی 10 پروژه با اعتبار 76 میلیارد ریال در عالیشهرمصوب شده است.

مقاتلی با اشاره به اینکه  سه پروژه مدرسه سازی در فاز دو و چهار عالیشهر در هفته دولت آغاز به کار می‌کند گفت: سه پروژه در پایان مهرماه که یک مدرسه 6 کلاسه متوسطه دوره اول در فاز چهار عالیشهر، یک پارک در فاز چهار و یک پروژه مسیر دوچرخه با طول 800 متر عملیات اجرایی آغاز می‌شود و یک مجتمع فرهنگی و هنری با اعتبار 70 میلیارد ریال نیز در دهه فجر افتتاح می‌شود.

وی از طراحی شهر جدید در عسلویه  خبرداد و گفت: این شهر که با مساحت 2 هزار هکتار طراحی شده عملیات زیرساختی آن در هفته دولت آغاز می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر بوشهر با بیان اینکه فاز نخست شهر جدید عسلویه در هفته دولت با مساحت 22 هکتار آغاز به کار می‌شود افزود:  هدف از ایجاد این شهر، ساماندهی جمعیت در منطقه پارس جنوبی با یک رویکرد جدید است که با انجام مطالعات فرهنگی و اجتماعی به عنوان یک طرح پایلوت در کشور ساخته می‌شود.

مقاتلی بیان کرد: شهر جدید در عسلویه  که از روستای بستانو تا سهمو شمالی  است طرح اولیه آن برای 120 هزار نفر طراحی شد اما این جمعیت کمتر از این برنامه ریزی می‌شود.

وی با بیان اینکه در اسفندماه سال گذشته، جشن پایان ساخت و تکمیل مسکن مهر درعالیشهرانجام شد خاطر نشان کرد: در این شهر 4 هزار و 30 واحد مسکن مهر جرء تعهدات بود که عملیاتی و تکمیل شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر بوشهر با اشاره به اینکه پروژه قطار شهری عالیشهر از لیست پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی خارج شده است تصریح کرد: یکی از شاخص‌هایی که می‌تواند این طرح را توجیه پذیر کند، جمعیت است که با جمعیت کنونی چندان برای سرمایه گذاران توجیه نداشته است.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر