کد خبر : 18663

فرماندار شهرستان جم در نشست خبری گفت

بهره برداری و اجرای ۶۰ میلیارد تومان پروژه در شهرستان در هفته دولت

بهره برداری و اجرای ۶۰ میلیارد تومان پروژه در شهرستان در هفته دولت

فرماندار جم از بهره‌برداری و اجرای ۶۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی در جم خبر داد و گفت: اجازه نمی‌دهم با رسانه‌های منتقد برخورد شود.

به گزارش بوشهر24، محمد حسینی صبح دوشنبه در نشست با خبرنگاران شهرستان جم اظهار داشت: باید به قدرت رسانه‌ها در توسعه جامعه باور داشت و جای تاسف خواهد بود اگر مدیری در دوران کنونی، هنوز نتوانسته باشد اهمیت رسانه را درک کند.

وی افزود: نگاه خبرنگاران شهرستان جم دلسوزانه است و قطعا این نگاه که از بستر اجتماعی برخواسته است کارکرد خرد جمعی برای تصمیم گیران دارد که باید از آن برای رفع مشکلات بهره برد.

حسینی با تاکید بر لزوم پاسخگویی مدیران به خبرنگاران و افکار عمومی جامعه تصریح کرد: طبق قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات که با اهتمام رئیس محترم جمهور تدوین و تصویب شد تمام مدیران موظف هستند اطلاعات غیر محرمانه و عمومی را به متقاضیان ارائه کنند.

رئیس شورای تامین شهرستان جم با بیان اینکه خبرنگاران یاران امین دولت هستند خاطرنشان کرد: هم مصونیت خبرنگاران برای نقد و نقادی و هم معیشت آنان باید تضمین شده باشد تا بتوانند آزادانه و بدون دغدغه و لکنت زبان، مطالبات مردم را بازگو کرده و صدای رسای دولت باشند.

حسینی با اشاره به تغییر شرایط جامعه و افزایش نقش رسانه در توسعه اظهار داشت: موضوعات صنفی خبرنگاران مانند بیمه خبرنگاری، اشتغال و ... باید از سوی دستگاه‌های متولی با جدیت پیگیری شود و معیشت این عزیزان نه در شعار که در عمل هم مورد تاکید جدی باشد.

وی از تاثیر مخرب انتشار اخبار غیر موثق در جامعه به عنوان یکی از چالش‌های رسانه یاد کرد و گفت: خبرنگاران باید با دقت و ظرفت و لحاظ تمام ارکان خبر نویسی به انتشار اخبار اقدام کنند تا خدای ناکرده به جای درمان، درد به جامعه تزریق نشود.

فرماندار جم به موضوع تغییر مدیران پرداخت و افزود: مدیران باید بر اساس شاخص‌های دقیق و متناسب به اهداف سازمان منصوب شوند تا از خسارت‌های ناکارآمدی و ضعف مدیریتی جلوگیری شود.

وی تاکید کرد: گاهی شاهد هستیم مدیری که کمتر از یکسال منصوب شده به دلیل ناتوانی مدیریتی تغییر می‌کند. این نوع انتصابات و تغییرات قطعا به ضرر جامعه است و باید کسانی که بدون تحقیق کافی فردی را انتصاب می کنند باید پاسخگوی مردم باشند.

محمد حسینی با بیان اینکه مدیران کند و با اطلاعات ناقص اداری، آسیب جدی برای کارآمدی دولت هستند افزود: متاسفانه در برخی مجموعه‌های اداری با کمبود شدید نیروی انسانی متخصص و توانا مواجه هستیم و اگر تغییرات با کندی انجام شود به دلیل حساسیتی است که برای انتصابات داریم.

نماینده عالی دولت در پاسخ یه سوالی در خصوص نتایج بررسی آلودگی زیست محیطی در پایین دست شرکت پالایش گاز فجر جم گفت: پرونده این موضوع به دستگاه قضا ارجاع شده و مستندات هم ارائه شده که دادستان محترم شهرستان هم با جدیت پیگیر موضوع هستند.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت از بهره برداری و اجرای ۶۰ میلیارد تومان پروژه در شهرستان خبر داد.

حسینی خاطرنشان کرد: برای پاسخگویی به خبرنگاران هیچ محدودیتی قائل نیستم و هر زمان خبرنگاران عزیز تمایل داشته باشند برای پاسخگویی به سوالات آمادگی لازم وجود دارد.

 

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر