کد خبر : 18666

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت

واگذاری 2357 فقره جهیزیه نوعروس و هدیه داماد به مددجویان بوشهری

واگذاری 2357 فقره جهیزیه نوعروس و هدیه داماد به مددجویان بوشهری

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: دو هزار و ۳۵۷ فقره جهیزیه نو عروس و هدیه داماد به ارزش ۵۳ میلیارد ریال به فرزندان مددجوی کمیته امداد استان بوشهر واگذار شد.

احمد لطفی بعدازظهر دوشنبه در مراسمی به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س)  با بیان اینکه تامین جهیزیه مددجویان از برنامه‌های کمیته امداد است اظهار داشت: تأمین جهیزیه و پرداخت کمک هزینه ازدواج به فرزندان مددجو یکی از فعالیت‌های اصلی این نهاد است که هرساله به منظور تحکیم بنیان خانواده‌ها و ترویج ازدواج آسان بین مددجویان، این کمک هزینه ازدواج و جهیزیه برای فرزندان مددجو در شرف ازدواج تأمین می‌شود.

لطفی با اشاره به بسته‌های حمایتی کمیته امداد برای ازدواج دختران و پسران مددجو بیان کرد: امسال تاکنون 480 میلیون تومان در زمینه کمک به امر ازدواج جوانان تحت حمایت به صورت بلاعوض پرداخت شده است.

وی حداقل سرانه خرید جهیزیه نوعروسان را سه میلیون تومان و سرانه کمک هزینه ازدواج عروس و داماد را هر کدام یک میلیون و 500 هزار تومان اعلام کرد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر به مناسبت گرامیداشت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) اعلام کرد: همه نوعروسان تحت حمایتی که تاریخ عقد آنان 22 مرداد 1397، مصادف با سالروز ازدواج دختر نبی اکرم باشد، علاوه بر پرداخت قانونی جهیزیه و کمک هزینه ازدواج، یک میلیون تومان هدیه دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده هزینه ثبت واقعه ازدواج در این روز برای عروس و دامادان این نهاد رایگان می‌باشد.

لطفی خاطر نشان کرد: درسال گذشته دو هزار و 357 فقره جهیزیه نو عروس و هدیه داماد به ارزش 53 میلیارد ریال به فرزندان مددجویان پرداخت شده که 29 میلیارد ریال آن توسط مردم و خیران نیکوکار هم استانی جمع آوری شده است.

وی افزود: جهیزیه‌های اهدا شده شامل کالاهای ضروری زندگی از قبیل یخچال، اجاق گاز، جاروبرقی، سرویس آشپزخانه و فرش بوده که همگی تولید داخل بوده است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از افزایش نرخ رشد ازدواج در بین جوانان تحت حمایت کمیته امداد خبر داد و گفت: در ماه‌های باقی مانده سال یک‌هزار و 500 فقره کمک ازدواج، به جوانان تحت حمایت به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر تأمین جهیزیه و کمک هزینه ازدواج مددجویان، خدماتی نظیر آموزش و مشاوره قبل و پس ازازدواج، پرداخت تسهیلات کم بهره اشتغال، ساخت مسکن و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای رایگان برای این دسته از مددجویان نیز ارائه می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر