کد خبر : 18667

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر بیان کرد

تخلف ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریالی چارترکنندگان پروازهای بوشهر

تخلف ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریالی چارترکنندگان پروازهای بوشهر

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر: ۲ چارتر کننده پرواز‌های بوشهر ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تخلف کردند.

به گزارش بوشهر24، زهرا افضلی نیا در گفتگو با بخش خبری ۲۰:۴۵ یکشنبه شب شبکه استانی بوشهر، افزود: این چارتر کنندگان در تهران و مشهد فعالیت می‌کنند که یکی از آن‌ها یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و دیگری ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تخلف داشتند.

وی ادامه داد: سه گروه بازرسی شامل کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری و سازمان صنعت معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی استان بوشهر، پس از بررسی فعالیت ۲۳ دفتر هواپیمایی فعال در مرکز استان، متوجه شدند که بیشترین تخلف مربوط به چارتر کنندگان پروازهاست که در تهران و خراسان رضوی هستند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر بیان کرد: بر همین اساس، پرونده‌هایی برای متخلفان در استان‌های یاد شده تشکیل شد و آن‌ها را برای پاسخگویی فراخواندند.

افضلی نیا همچنین با اشاره به گرانفروشی برخی دفتر‌های هواپیمایی، گفت: چهار دفتر هواپیمایی به علت گرانفروشی و درج نکردن قیمت متخلف شناخته شدند و پرونده‌هایی برایشان تشکیل شده است که در حال بررسی آن هستیم.

وی حذف پرواز‌های چارتری را یکی از راه‌های کاهش تخلفات در عرضه بلیت هواپیما عنوان کرد، کاری که سازمان هواپیمایی آن را شروع کرده و این گونه پرواز‌ها را از سه مسیر حذف کرده‌اند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر افزود: امکان دارد که پرواز‌های چارتری بوشهر هم برداشته شود و بلیت‌ها سیستمی فروخته شوند.

افضلی نیا گزارش‌های مردمی را یکی از راه‌های اطلاع از تخلفات دفاتر هواپیمایی دانست و از مردم خواست در صورت دیدن تخلف آن را به سامانه ۱۳۵ تعزیرات حکومتی یا ۱۲۴ سازمان صنعت معدن و تجارت اطلاع دهند تا پیگیری شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر