کد خبر : 18669

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی بوشهر بیان کرد

ارائه تسهیلات کارآفرینی ویژه دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر

ارائه تسهیلات کارآفرینی ویژه دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر

رئیس دانشگاه جامع علمی - کاربردی بوشهر گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده به دانشجویان این مرکز آموزش عالی تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی کارآفرینی با کارمزد دو درصد پرداخت می‌شود.

به گزارش بوشهر24، حسین اسکندری ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه این دانشگاه در استان بوشهر نقش مهم و ویژه‌ای در کارآفرینی دانشجویان دارد اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان بوشهر با داشتن 12 هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه دولتی این استان محسوب می‌شود.

وی، با بیان اینکه 20 مرکز جامع علمی و کاربردی در استان بوشهر ایجاد شده افزود: تاکنون 30 هزار دانشجو  از این دانشگاه در استان بوشهر فارغ‌التحصیل شده‌اند.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی بوشهر بیان کرد: 39 درصد دانشجویان این دانشگاه در بخش صنعت، 1.5 درصد در بخش کشاورزی، 51.5 درصد در مدیریت و خدمات 8 درصد در رشته‌های مرتبط با فرهنگ و هنر تحصیل می‌کنند.

اسکندری با بیان اینکه بر اساس ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی استان بوشهر این مراکز ایجاد می‌شود افزود: با توجه به ظرفیت دریا و ساحل در استان بوشهر رشته دریانوردی طراحی شده و این در حالی است که برای پرورش تکنسین نیروگاه اتمی بوشهر رشته‌هایی در این عرصه تدوین شده است.

وی، با اشاره به آمادگی راه‌اندازی رشته‌های صنعتی بر اساس ظرفیت صدرا گفت: برای ایجاد رشته‌هایی متناسب با ظرفیت استان امکان سنجی لازم انجام شده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان بوشهر از تخصص گرایی، کارآفرینی و ماموریت‌گرایی در این دانشگاه خبر داد و افزود: دانشگاه علمی کاربردی در برنامه ششم توسعه تا 30 درصد می‌تواند افزایش دانشجو داشته باشد و این در حالی است که سایر دانشگاه‌ها تا 50 درصد کاهش دانشجو داشته‌اند.

اسکندری بیان کرد: در سال گذشته 15 درصد دانشجویان این دانشگاه افزایش یافت که نشان از برنامه‌های کمی و کیفی این دانشگاه در راستای مهارت آموزی است.

وی یکی از برنامه‌های دانشگاه علمی و کاربردی را  پرداخت تسهیلات کارآفرینی دانست و افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده  به دانشجویان این مرکز آموزش عالی تسهیلات 500  میلیون ریالی کارآفرینی با کارمزد دو درصد پرداخت می‌شود تا بر اساس حرفه و مهارتی که آموزش دیده‌اند، کسب و کار و ایجاد اشتغال کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان بوشهر با اشاره به نام نویسی دوره‌های کاردانی تا 28 مرداد گفت: دوره کارشناسی نیز از 29 مرداد ماه آغاز می‌شود و تا یک هفته ادامه دارد.

اسکندری با بیان اینکه 60 درصد سرفصل دروس در این دانشگاه به شکل عملی و کاربردی است  خاطر نشان کرد: آمار اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان بوشهر 70 درصد است که تا پایان برنامه ششم به 90 درصد افزایش می‌یابد.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر