کد خبر : 18670

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر در نشست خبری

هزینه درمانی بیمه‌شدگان بیمه سلامت استان بوشهر ۴ برابر شد

هزینه درمانی بیمه‌شدگان بیمه سلامت استان بوشهر ۴ برابر شد

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: هزینه درمانی بیمه‌شدگان بیمه سلامت استان بوشهر ۴ برابر شد.

به گزارش بوشهر24، پرویز رمضانی بعد از ظهر دوشنبه در نشست با خبرنگاران در بوشهر با گرامیداشت سالروز تاسیس بیمه سلامت، اظهار داشت: بیمه سلامت تلاش می کند تا کمک ها و خدمات بهتر و بیشتری را به جامعه هدف خود در حوزه هزینه های درمان ارائه دهد.

وی با اشاره بر اینکه ۴۶.۷ درصد از مردم استان بوشهر تحت پوشش بیمه سلامت هستند، افزود: از ابتدای سال تا کنون یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال برای درمان جامعه هدفمان پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر تصریح کرد: اکنون بیمه سلامت در استان بوشهر طرف قرارداد با بیش از ۵۵۰ مرکز درمانی، تشخیصی و دارویی است که این میزان ۹۷ درصد مراکز درمانی و تشخیصی استان را شامل می شود.

رمضانی با بیان اینکه ۴۷۶ هزار نفر در استان بوشهر تحت پوشش بیمه سلامت هستند گفت: بالغ بر ۷۰ درصد از این بیمه شدگان در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر زندگی می کنند.

وی  با اشاره به اینکه ۱۳ میلیارد تومان ماهانه برای درمان بیمه‌شدگان سلامت استان بوشهر هزینه می‌شود خاطرنشان کرد: بیشترین استان دارای پوشش بیمه سلامت شهرستان دشتستان و کمترین آن شهرستان دیلم است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر به ارائه خدمات ویژه به بیماران خاص اشاره کرد و اظهار کرد: بالغ بر ۹۰۰ بیمار خاص در چهار گروه بیماری تالاسمی، هموفیلی، کلیوی و ام اس در استان بوشهر وجود دارد.

رمضانی به برون سپاری برخی خدمات بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: تعویض دفترچه اکنون تماما در دفاتر پیشخوان ارائه می شود و در استان بوشهر بالغ بر ۲۷ دفتر این فعالیت را انجام می دهد.

وی عنوان کرد:  در سال ۹۲ بیش از ۳۸ میلیارد تومان هزینه درمانی بیمه شدگان بود که این رقم سال گذشته با افزایش ۴ برابری به حدود ۱۵۷ میلیارد تومان رسید.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با در خصوص پرداخت مطالبات موسسات درمانی و دارویی طرف قرارداد  بیمه سلامت، گفت: مطالبات  مربوط فروردین ماه بیمارستان‌های دولتی  پرداخت شده و همچنین۷۰درصد  اردیبهشت و خرداد پرداخت شده است.

رمضانی همچنین در خصوص مطالبات داروخانه‌ها نیز عنوان کرد: ما در پرداخت ها از میانگین جلوتر هستیم و بدهی ۱۵ میلیارد تومان سال گذشته نیز تا پایان مرداد ماه پرداخت خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر