کد خبر : 18676

مسئول رسانه و فناوری نو اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر

تغییر مرجعیت اجتماعی در فضای مجازی از برنامه های جبهه معارض انقلاب

تغییر مرجعیت اجتماعی در فضای مجازی از برنامه های جبهه معارض انقلاب

مسئول رسانه و فناوری نو اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: جبهه معارض انقلاب به دنبال تغییر مرجعیت اجتماعی در فضای مجازی است.

به گزارش بوشهر24، محمد شهبازی صبح سه‌شنبه در نشست تخصصی دین و رسانه در جمع روحانیون مستقر دشتستان با اشاره به میزان بالای تاثیرگذاری فعالیت های تبلیغی در فضای مجازی اظهار داشت: جبهه معارض انقلاب به دنبال تغییر مرجعیت اجتماعی در فضای مجازی است.

مسئول رسانه و فناوری نو اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر افزود: در جریان تحریم تنباکو می بینید که فتوای مرجعیت حتی در کاخ شاه هم اجرا می‌شود و این نشان دهنده میزان تاثیرگذاری روحانیون در جامعه است و به همین دلیل دشمنان در تلاشند که این اثر را کمرنگ و محو کنند.

وی گفت: برای این موضوع افرادی که از روی سهو و یا عمد همان اهداف و اندیشه دشمن را در جامعه ترویج می‌کنند را پر و بال می دهند و تلاش می‌کنند تا با ذائقه سازی مردم را به سمت این افراد تغییر دهند و چون این افراد بعضا در زمینه مسائل فرهنگی و سیاسی فاقد اطلاعات کافی هستند، آدرس های اشتباهی را در موضوعات مختلف به جامعه می دهند و مسیر فکری و فرهنگی جامعه را منحرف می‌کنند و جریان سازی های کاذبی را به وجود می آورند.

شهبازی اضافه کرد: دشمنان از طرفی دیگر تلاش می‌کنند تا با بهره گیری از روش‌های تبلیغی نوین جامعه را به سمت تغییر مرجعیت اجتماعی از موافق به منتقد و از منتقد به معاند نشان دهند و شکاف و گسست نسلی در فهم و بصیرت میان مردم و حاکمیت ایجاد کنند تا جایی که مردم کاملا مخالف جریان دینی شوند.

وی گفت: این مسئله همت هر چه بیشتر روحانیون را در حضور میان مردم و استفاده از ابزارهای جدید و شبکه های اجتماعی در جهت ترویج دین، می‌طلبد چرا که بر اساس آمارهای رسمی، حدود ۶۰ میلیون نفر در کشور ما از گوشی های هوشمند استفاده می‌کنند و این بدان معناست که اگر فضای مجازی را خالی از اقشار مذهبی و به‌ویژه روحانیون بگذاریم، در واقع حداقل ۶۰ میلیون نفر را در معرض بمباران رسانه های ضد دین و ضدانقلاب بدون هیچ گونه مکانیسم آفندی و پدافندی رها کرده ایم.

 

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر