کد خبر : 18681

معاون امور توانمندسازی و خدمات اجتماعی بنیاد علوی در بوشهر گفت

بنیاد علوی ۱۰۰۰ کلاس درس در مناطق محروم کشور احداث می‌کند.

بنیاد علوی ۱۰۰۰ کلاس درس در مناطق محروم کشور احداث می‌کند.

معاون امور توانمندسازی و خدمات اجتماعی بنیاد علوی گفت: این نهاد علاوه بر اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در نقاط محروم و روستایی، امسال یک‌هزار کلاس درس در مناطق محروم کشور احداث می‌کند.

به گزارش بوشهر24، احمد حاج علیزاده صبح امروز در نشست بررسی اجرای طرح توانمندسازی اشتغال‌زایی روستایی استان بوشهر با بیان اینکه برای اجرای طرح اشتغال‌زایی تفاهم‌نامه‌هایی با استان‌ها منعقد شده است اظهار داشت: شش‌هزار و 568 میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی از استان‌ها در سال قبل ارائه شده که 4 هزار و 200 میلیارد تومان  تسهیلات اشتغال‌زایی در روستاها و مناطق محروم در خواست شده است.

وی از تصویب دو هزار و 176 طرح اشتغال‌زایی روستایی در بانک سینا خبرداد و بیان کرد: برای اجرای 2 هزار و 167 طرح اشتغال‌زایی روستایی با اشتغال 22 هزار نفر، بانک سینا یک‌هزار و 235 میلیارد تومان مصوب کرد.

معاون امور توانمندسازی و خدمات اجتماعی بنیاد علوی با اشاره به اینکه یک‌هزار 625 قرارداد اشتغال‌زایی روستایی در مرحله پرداخت قرار گرفته است خاطرنشان کرد: 780 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی از سوی بانک سینا در مرحله پرداخت قرار گرفته است.

حاج‌علیزاده با بیان اینکه 95 درصد دریافت کنندگان تسهیلات اشتغال‌زایی اقساط را به موقع پرداخت می‌‌کنند خاطرنشان کرد: بنیاد علوی در بخش‌های مختلف محرومیت‌زدایی فعالیت می‌کند که در بخش بهداشت و درمان 40 درمان بستر در  روستاها در حال اجرا دارد.

وی، از توزیع سبد غذایی بین مادران باردار و شیرده خبر داد و افزود: 80 هزار نفر در نقاط محروم و روستایی کشور تحت پوشش این طرح قرار دارند.

معاون امور توانمندسازی و خدمات اجتماعی بنیاد علوی با اشاره به اجرای طرح‌های آموزشی تصریح کرد: با انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان نوسازی و توسعه مدارس کشور، امسال یک‌هزار کلاس درس در مناطق محروم و روستایی کشور ساخته می‌شود.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر