کد خبر : 18697

معاون اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر خبر داد

700 میلیارد ریال به طرح های مشاغل روستایی استان بوشهر پرداخت شده است

700 میلیارد ریال به طرح های مشاغل روستایی استان بوشهر پرداخت شده است

معاون اداره‌‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: ۳۲۴ طرح مشاغل روستایی و کارآفرینی در استان بوشهر تصویب و ۷۰۰ میلیارد ریال برای اجرای آنها پرداخت شده است.

به  گزارش بوشهر24، سیامک وطن‌خواه ظرفیت‌های اشتغال‌زایی روستایی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: روستاهای این استان در بخش‌های مختلف دارای قابلیت‌های مهم تولیدی و اشتغال‌زایی هستند که این ظرفیت‌ها شناسایی و به کارآفرینان معرفی شده است.

وی طرح‌های بوم‌گردی، گردشگری، پرورش آبزیان، صنایع دستی، تولید محصولات خانگی در بخش‌های مختلف را از جمله ظرفیت‌های اشتغال‌زایی روستایی دانست و تصریح کرد: تاکنون یک‌هزار  و 93 طرح برای اجرا در روستاها مصوب شده است.

معاون اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر  از ابلاغ 2750 میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی  خبرداد و بیان کرد: اکنون 901 طرح با اعتبار 2 هزار و 71 میلیارد ریال در بانک‌های عامل برای پرداخت معرفی شده است.

وطن‌خواه با اشاره به پرداخت 700 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی خبرداد و تصریح کرد: 324 طرح مشاغل روستایی و کارآفرینی در استان بوشهر تصویب و 700 میلیارد ریال برای اجرای آنها پرداخت شده است.

وی با اشاره به  اینکه طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی یاد شده یک‌هزار شغل ایجاد کرده افزود:اینکه استان بوشهر در جذب و پرداخت تسهیلات مشاغل روستایی در کشور رتبه برتر کسب کرد.

معاون اداره ‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر  از شناسایی مشاغل عمومی در روستاهای استان بوشهر خبرداد و گفت: امسال با شناساسی ظرفیت‌های مشاغل عمومی روستایی زمینه اشتغال روستائیان بر اساس قابلیت‌های مناطق روستایی فراهم می‌شود.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر