کد خبر : 18701

در نشست خبری بمناسبت هفته بسیج اصناف

فعالیت 900 واحد صنفی بدون پروانه در شهرستان بوشهر / عضویت بیش از 5000 کسبه بوشهری در بسیج اصناف

فعالیت 900 واحد صنفی بدون پروانه در شهرستان بوشهر / عضویت بیش از 5000 کسبه بوشهری در بسیج اصناف

رئیس اتاق اصناف مرکز استان بوشهر گفت: ۹۰۰ واحد صنفی بدون پروانه در شهرستان بوشهر فعالیت دارند. مسئول بسیج اصناف استان بوشهر گفت: بالغ بر پنج هزار کسبه بوشهری عضو بسیج اصناف هستند.

به گزارش بوشهر24 ، مصطفی گراشی پیش از ظهر پنجشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: هشت هزار و ۵۰۰ واحد صنفی در شهرستان بوشهر و ۹۰۰ واحد نیز بدون پروانه در حال فعالیت هستند.

وی در ادامه افزود: برخی از این ۹۰۰ واحد در حال دریافت پروانه هستند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان بوشهر با اشاره به گرانی در بازار، گفت: روزانه گروه‌های کنترل، بازار را رصد می‌کنند و پرونده‌سازی‌هایی نیز انجام شده است و شهروندان می‌توانند در صورت رویارویی با گران‌فروشی به شماره ۱۲۴ صنعت تماس بگیرند.

وی در خصوص نیازسنجی، راه‌اندازی و مکان‌نمایی برخی اصناف، اظهار کرد: چند سالی است این نیازسنجی ها  در راستای بهبود مشکلات بیکاری و ایجاد رقابت  محدودیت ها و نیاز سنجی ها انجام نمی‌شود.

گراشی با اشاره به اینکه هزینه مسکن و مغازه در بوشهر با تهران برابری می‌کند، عنوان کرد: استان بوشهر بین ۱۴ استان گران کشور است.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان بوشهربیان کرد: بیشترین دلیل گرانی در بوشهر میزان کرایه مغازه‌ها است که بسیاری از آنها وابسته به ادارات است.

وی با اشاره به قیمت کرایه مغازه های اداراتی مانند اوقاف و سازمان تبلیغات، بیان کرد: ۴۰ درصد مغازه های شهر بوشهر اوقافی است و در صورت کاهش، قیمت‌ها نیز کاهش خواهد یافت.

گراشی در خصوص انتقال برخی واحد های صنفی در شهرک صنعتی، گفت: زیر ساخت ها در این راستا  وجود دارد اما انجام آن نیازمند عظم جدی از سوی مسئولان است.

 

در ادامه عابدین غریبی نیز با گرامیداشت هفته بسیج اصناف اظهار داشت: از ۲۹مرداد تا ۴شهریور  هفته بسیج اصناف است که در این راستا برنامه های مختلفی تدوین  و اجرا خواهد شد.

وی گفت: هفته بسیج  امسال با شعار «انقلاب اسلامی ۴۰ سال اقتدار و اتحاد» برگزار می شود.

مسئول بسیج اصناف استان بوشهر با بیان اینکه عناوین مختلفی برای روزهای هفته بسیج اصناف نام‌گذاری شده است، عنوان کرد: بسیج اصناف و تمدن سازی، بسیج اصناف، نماز اول وقت، فقه بازا، امر به معروف نهی از منکر و مسجد، بسیج اصناف جوانان فرهنگ ایثار و شهادت، بسیج اصناف و نقش بانون در آن از جمله عناوین این هفته است.

وی در خصوص برنامه های شاخص هفته اصناف گفت: همایش بسیج اصناف با حضور بازاریان و روئسای اتاق اصناف و اتحادیه ها در برازجان، تکریم از فروشنده های محجبه  و اجرای طرح عفاف در بازار از مهمترین برنامه های این هفته است.

غریبی خاطرنشان کرد: بالغ بر پنج هزار کسبه عضو بسیج اصناف هستند.

مسئول بسیج اصناف بوشهر با بیان اینکه کسبه در برهه‌های سخت اقتصادی همراه نظام بوده است، بیان کرد: در مشکلات اقتصادی نیز تلاش اصناف برای کنترل و بهبود وضع بازار دیده می شود.

وی با بیان اینکه در  موقعیت‌های حساس و بروز بلایای طبیعی نیز  اصناف نقش تاثیرگزاری دارند، گفت: بالغ بر یک میلیارد تومان کمک کسبه شهر بوشهر به مردم زلزله زده سر پل ذهاب بوده است.

 

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر