کد خبر : 18722

نماینده کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی خبر داد

600 میلیارد ریال برای ساخت واحدهای آموزشی در جنوب استان اختصاص یافت

600 میلیارد ریال برای ساخت واحدهای آموزشی در جنوب استان اختصاص یافت

نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت، منطقه ویژه پارس جنوبی ۶۰۰ میلیارد ریال برای ساخت ۴ واحد آموزشی در شهرستان‌های ۴ گانه جنوب استان بوشهر اختصاص داد.

به گزارش بوشهر24، سکینه الماسی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای توسعه زیرساخت‌های عمران شهری و روستایی در شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر اظهار داشت: در راستای مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت طرح‌های ویژه‌ای برای اجراء در شهرها و روستاهای جم، عسلویه، کنگان، دیر و جم تدوین و اعتبارات لازم مصوب شد.

وی با بیان ایمردم نکه ابتداء 1300 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌ها پیشنهاد شد افزود: پس از بررسی‌های لازم در 7 سرفصل پروژه‌ها تدوین و 630 میلیارد تومان مصوب شد.

نماینده کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی طرح‌ها سال قبل اجرایی شد خاطر نشان کرد: برخی این پروژه‌ها در شهرها و روستاهای جم، عسلویه، دیر و کنگان در هفته  دولت و دهه فجر و برخی هم در مناسبت‌های مختلف افتتاح می‌شود.

وی افزود: اکنون با اعتبار 166 میلیارد تومان پروژه  به دستگاه‌های 7 گانه استان بوشهر ابلاغ شده که عملیات اجرایی برخی از آنها آغاز شده است.

الماسی از اجرای 4 پروژه بزرگ آموزشی در 4 شهرستان جنوبی استان خبرداد و بیان کرد: از اعتبارات تخصیصی وزارت نفت به مناطق پیرامونی پارس جنوبی بیش از  600 میلیارد ریال برای ساخت 4 واحد آموزشی در شهرستان‌های 4 گانه جنوب استان بوشهر اختصاص داده شده است.

نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این پروژه‌های آموزشی با حضور وزیر آموزش و پرورش عملیات اجرایی آن به‌زودی در شهرستان‌های جم، عسلویه، کنگان و دیر آغاز می‌شود.

وی، از رفع فلرینگ در منطقه پارس جنوبی خبرداد و خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه تا پایان این برنامه 80 درصد فلرهای پالایشگاه‌های نفت و گاز در استان بوشهر از جمله پارس جنوبی بازیافت و جمع‌آوری می‌شوند که این خود مشکلات آلایندگی‌ها را کاهش می‌دهد.

الماسی با اشاره به اختصاص اعتبار برای پروژه خورخان دیر بیان کرد:  96 میلیارد ریال  از محل اعتبارات وزارت نفت و شیلات برای ساخت اسکله خورخان بردخون شهرستان دیر اختصاص یافته است.

نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون 55  میلیارد ریال از سوی وزارت نفت تخصیص یافته است تصریح کرد:  علاوه بر این  شیلات 15 میلیارد ریال از این میزان اعتبار تخصیص داده است.

وی اجرای پروژه اتوبان جم به فیروزآباد را مورد اشاره قرار داد و افزود: برای اجرای این طرح 560 میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت نفت در راستای مسئولیت‌های اجتماعی اختصاص یافته است.

نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی افزود: این پروژه از جم تا فیروزآباد به طول 160 کیلومتر است که 25 کیلومتر آن در محدوده استان بوشهر قراردارد.

الماسی با اشاره به اجرای جاده وفاق بین دیر و کنگان گفت: جاده ساحلی بین شهرستان‌های دیر و کنگان معروف به جاده وفاق از مصوبات دولت نهم و دهم است که سال گذشته با اعتبار 120 میلیارد ریال از کنگان بطول 4.5 کیلومتر آغاز و این پروژه از سمت ساحل دیر امسال  اجرا می‌شود.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر