کد خبر : 18739

شهردار شهر جم در جمع خبرنگاران مطرح کرد

ارتقای درجه شهرداری جم/تکلیف نفت و گاز با شهر جم مشخص شود

ارتقای درجه شهرداری جم/تکلیف نفت و گاز با شهر جم مشخص شود

شهردار جم با بیان اینکه نفت و گاز باید تکلیفش با شهر جم مشخص کند، گفت: شهرداری جم ارتقاء درجه پیدا کرد.

به گزارش بوشهر24، صدر الله حیدری ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با موافقت سازمان شهرداری های کشور شهرداری جم موفق به کسب درجه هفت شد.

حیدری افزود: پروژه های بسیار خوبی از جمله اجرای هتل، اجرای میدان، اجرای پل، اجرای آسفالت معابر در حال اجرا است که جزئیات این پروژه ها در هفته دولت اعلام می شود.

وی حضور و پیگیری بسیاری از مشکلات شهر جم توسط اعضا شورای شهر را از نقاط قوت این شورا برشمرد و گفت: اخیرا حسابرسی و بازرسی از شهرداری جم بازدید کردند و نقطه منفی در مسائل مالی شهرداری جم دیده نشده است.

شهردار جم گفت: دلیل صادر نشدن پروانه ساخت عدم وجود سند ثبتی است.

وی گفت: لازمه صدور پروانه ساخت و پایان کار وجود سند ثبتی است که اداره ثبت شهرستان جم بنابر دلایل خاص از انجام آن سر باز می زند.

شهردار جم اظهار داشت: اداره ثبت بر خلاف قانون از مردم می خواهد پروانه ساخت و پایان کار برای صدور سند ثبتی ارائه کنند که این امر خلاف قانون و مقررات شهرداری های کشور است.

حیدری افزود: ما به خاطر مردم به زودی از اداره ثبت شکایت خواهیم کرد تا مشکلات مردم دراین مورد حل شود.

شهردار جم گفت: نفت و گاز باید تکلیفش با شهر جم مشخص شود باید در ایجاد زیر ساخت های جم ورود کند.

حیدری با بیان اینکه ایجاد پارکینگ در جم در دست اجرا است گفت: برنامه هایی برای کاهش ترافیک داریم.

نقدهای خبرنگاران دلسوزانه است

عبدالحسین اکسیر رئیس شورای شهر جم در نشست خبری گفت: خبرنگاران بال توسعه شهرستان جم هستند و شورا و شهرداری جم در کنار خبرنگاران خواهد بود.

وی با بیان اینکه نقدهای خبرنگاران دلسوزانه است گفت: ارتباط و تعامل شورا و رسانه ها افزایش می یابد تلاش می کنیم از ظرفیت خبرنگاران در برنامه ها نیز استفاده کنیم

اکسیر در ادامه بیان داشت: علیرغم خرید صدها واحد در جم توسط پتروشیمی ها؛ آنها در توسعه زیرساخت های جم نقشی ندارند در این زمینه جلسات متعددی گرفته شده است ولی تاکنون نتیجه نداده است ‌

وی گفت: موضوع حضور پتروشیمی ها در جم و پیگیری ایجاد زیرساخت در حوزه های گوناگون با فرماندار در میان گذاشته شده و تاکید کرده ام در آینده نزدیک موضوع امنیتی می شود .

اکسیر بیان داشت: در زمینه ساخت درمانگاه تامین اجتماعی؛ نهایت همکاری با این سازمان شد و اعلام کرده ایم در خروجی جم به سمت مسیر جم به پالایشگاه فجر باید زیر گذر و رو گذر احداث شود در غیر این صورت شاهد ایجاد قتلگاه دیگر خواهیم بود.

رئیس شورای شهر جم گفت: اتحاد و همدلی مثال زدنی بین اعضای شورای شهر برای پیشبرد امورات مردم وجود دارد گرچه اختلاف نظر نیز وجود دارد اما همه اعضا در تصمیمات مشارکت دارند.

وی با بیان اینکه سایت روابط عمومی شهرداری جم به روز رسانی خواهد شد خاطرنشان کرد: جلسات شورای شهر جم علنی خواهد بود و از حضور خبرنگاران در جلسات استقبال می کنیم.

اکسیر تصریح کرد: فاضلاب شهری جم در دست مطالعه است و در زمینه ترافیک جم در غروب ها نیز موضوعی نگران کننده است چرا که بخش اعظم ماشین ها نفتی ها هستند و باید برای توسعه جم و حل ترافیک پیش قدم شوند.

در پایان نشست از تلاش های خبرنگاران جم توسط شهردار و شورا تجلیل شد

 

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر