کد خبر : 18740

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت

برداشت خرما در شهرستان دشتی آغاز شد

برداشت خرما در شهرستان دشتی آغاز شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: برداشت خرما از ۲ هزار و ۵۰ هکتار شهرستان دشتی آغاز شد.

به گزارش بوشهر24، شیرعلی بهادری از برداشت خرما در 2 هزار و 50 هکتار از ارضی شهرستان دشتی خبر داد و اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال 11 هزار و 50 تن خرما از نخیلات شهرستان دشتی برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: برداشت خرمای آبی در 950 هکتار از شهرستان دشتی آغاز و پیش‌بینی می‌شود به‌طور میانگین در هر هکتار 7 تن و درمجموع 6 هزار 657 تن خرما از نخیلات این شهرستان برداشت شود.

وی با بیان اینکه برداشت خرمای دیم نیز در یک‌هزار و 100 هکتار از اراضی آغازشده خاطر نشان کرد: پیش‌بینی می‌شود به‌طور میانگین در هر هکتار 4 تن خرما و درمجموع 4 هزار و 400 تن خرما از نخیلات دشتی برداشت شود.

بهادری با بیان اینکه ارقام رایج و مرغوب در این شهرستان خرمای زاهدی، خنیزی، گنتار، شکر و برهی است که 6 هزار تومان در هر کیلو خریدوفروش می‌شود، افزود: از 11 هزار و 50 تن خرما پیش‌بینی‌شده از نخیلات شهرستان دشتی یک‌هزار و 657 تن آن به‌صورت رطب و خارک عرضه می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی دشتی از نخل‌داران به‌عنوان یک قشر پرتلاش و کم‌درآمد یادکرد و گفت: عمده مشکل نخل‌داران دیم عدم بیمه محصولات آن‌هاست.

وی افزود: براثر نامساعد بودن هوا، گردوخاک، کم‌آبی و خشکسالی‌های چند سال اخیر مشکلاتی برای نخل داران منطقه به وجود آمده که نیاز است در این زمینه مساعدت شود.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر