کد خبر : 18749

دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر شهرستان گناوه گفت

برگزاری 20 برنامه ویژه دهه امامت و ولایت در شهرستان گناوه

برگزاری 20 برنامه ویژه دهه امامت و ولایت در شهرستان گناوه

دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر شهرستان گناوه از برگزاری بیش از ۲۰ برنامه و آئین‌ باشکوه ویژه دهه امامت و ولایت در شهرستان گناوه خبر داد.

به گزارش بوشهر24، عبدالحمید شیخی با تبریک دهه امامت و ولایت اظهار داشت: در این دهه مبارک و به منظور گسترش فرهنگ دینی و معنوی امسال در سطح شهرستان گناوه برنامه‌های متنوع و گسترده‌ای تدارک دیده شده است.

وی افزود: این برنامه‌ها با برپایی دعای پرفیض عرفه در مصلی جمعه و با همکاری این بنیاد و ستاد اقامه نماز جمعه گناوه در بعد از ظهر امروز آغاز می‌شود و تا پایان این دهه مبارک ادامه دارد.

دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر شهرستان گناوه تصریح کرد: در دهه امامت و ولایت در بیش از ۱۴ مکان از نقاط مختلف شهر گناوه ایستگاه‌های صلواتی توسط هیئت‌های مذهبی و مساجد برپا می‌شود.

 وی گفت: ماشین نویسی(سه‌شنبه مهدوی ) در روز عرفه، برپایی نماز عید سعید قربان با همکاری ستاد نماز جمعه، افتتاح نمایشگاه محصولات غدیر، برگزاری همایش به سوی غدیر، جشن ولادت امام هادی(ع) و امام موسی کاظم (ع)، برپایی غرفه کودکان غدیر به مدت چهار شب در پارک هنرمندان از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده این ایام است.

وی بیان کرد: جشن بزرگ غدیریه به مدت دو شب در حسینیه سید بهزاد، جشن بزرگ سادات در مرقد سید رضا، برپایی جشن بزرگ غدیر در مصلی جمعه در روز عید غدیر و مراسم جشن هیئت بقیه‌الله در محله نوروزآباد نیز از جمله جشن‌های این دهه مبارک است که در برنامه تدارک دیده شده است.

شیخی افزود: مانور خودرویی کاروان غدیر متشکل از اتومبیل و موتورسیکلت همراه با آهنگ شاد غدیری در سطح شهر در روز عید و نورافشانی در مرقد سید رضا و یادمان شهدای گمنام در شب عید غدیر نیز انجام خواهد شد.

وی گفت: عیادت از بیماران بستری در  بیمارستان امیرالمومنین (ع) گناوه همراه با اهداء هدیه به بیماران بستری از برنامه‌های دیگر ستاد غدیر شهرستان گناوه است که برای در این دهه تدارک دیده شده است.

 دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر شهرستان گناوه ادامه داد: بازسازی واقعه غدیر در بندریگ، برگزاری مسابقه خطبه غدیریه در مصلی جمعه، جشن مباهله و محفل انس با قرآن همراه با اهداءجوایز برندگان خطبه غدیریه در مسجد النبی (ص)، جشن بزرگ مباهله همراه با پیاده‌روی خانوادگی از یادمان شهدای گمنام تا گلزار مطهر شهدا از دیگر برنامه‌های متنوع تدارک دیده شده این دهه مبارک است.

وی تصریح کرد: آذین‌بندی شهر با پرچم و ریسه و برپایی نمایشگاه محصولات فرهنگی مذهبی غدیر در نگارخانه شادروان الله کرم افتخاری برای دومین سال در گناوه از دیگر برنامه‌های متنوع تدارک دیده شده این بنیاد است که همه مردم را به استفاده از این برنامه‌ها دعوت می‌کنیم.

 

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر