کد خبر : 18753

مدیرعامل شرکت سیمان مند شهرستان دشتی گفت

کارخانه سیمان مند دشتی آماده بهره برداری شد

کارخانه سیمان مند دشتی آماده بهره برداری شد

کارخانه سیمان مند شهرستان دشتی با تولید سالانه یک میلیون تن آماده افتتاح و بهره‌برداری شد.

به گزارش بوشهر24، سید محمدحسین عظیمی از بهره‌برداری کارخانه سیمان مند دشتی خبر داد و اظهار داشت: ظرفیت کارخانه سیمان مند شهرستان دشتی یک‌میلیون تن تولید سیمان در سال است.

مدیرعامل شرکت سیمان مند شهرستان دشتی گفت: الحمدالله در روزهای نخست امسال کارخانه راه‌اندازی شده و مواد موردنیاز را از معادن کارخانه که در جوار آن قرارگرفته  تامین شده است.

وی افزود: در حال حاضر با ظرفیت 80 درصد اسمی در حال تولید هستیم و طی چند ماه آینده این روند به 100 درصد تولید می‌رسد.

عظیمی خاطرنشان کرد: محصولات تولیدی کارخانه که شامل کلینکر و سیمان است دارای بهترین کیفیت می‌باشد و شرکت‌های خارجی مشتاق خرید از محصولات این کارخانه هستند.

وی بیان کرد: بالاترین کیفیت مقاومتی است و طبق استانداردهای جهانی که در ایران محدود کارخانجات سیمان امکان تولید این محصول را دارند.

مدیرعامل شرکت سیمان مند شهرستان دشتی تأکید کرد: سیمان مند دشتی باکیفیت بالا در حال تولید محصول و صادرات است و متقاضیان فراوانی از کشورهای هند، بنگلادش، چین و کشورهای آفریقایی و حوزه خلیج‌فارس دارد.

وی افزود: متقاضیان خرید طولانی‌مدت دوساله پیش‌فروش همه تولیدات کارخانه می‌باشند و محصولات تولیدی این کارخانه نسبت به سایر کارخانجات باقیمتی بالاتر در حال فروش می‌باشیم.

عظیمی بیان کرد: محصولات کلینکر این کارخانه از بندر عسلویه در حال صادر به کشورهای بنگلادش، هند و چین می‌باشد و سیمان نیز به کشورهای خلیج‌فارس بارگیری که تاکنون 15 هزار تن سیمان به کویت و 15 هزار تن نیز به کشور قطر از بندر بوشهر در حال صادر شدن است.

وی افزود: کیفیت محصول بسیار مناسبت است و توان صادرات به دیگر کشورها نیز داریم این امر سبب اشتغال‌زایی مناسبی در منطقه شده است و امیدواریم با همکاری مسئولان استان بتوانیم به تولید 100 درصد برسانیم.

عظیمی افزود: ماهانه حدود 80 هزار تن و روزانه حدود 3 هزار تن کلینکر از این کارخانه تولید به خارج از کشور صادر می‌شود.

وی افزود: در حال مذاکره و انعقاد قرارداد با کشورهای آفریقایی هستیم امیدواریم کشتی‌های بزرگ‌تری بتوانند پهلوگیری کنند تا صادرات بیشتری انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت سیمان مند شهرستان دشتی گفت: در حال حاضر فضای سبز کارخانه 15 هکتار است و از گیاهانی که سازگار با هوای منطقه ازجمله درخت خرما و ... هستند که نیاز به آب کمتری می‌باشد کشت‌شده است.

وی با بیان اینکه طراحی، راه‌اندازی و نصب دستگاه‌ها توسط نیروهای متخصص داخلی و باکیفیت بسیار بالا انجام‌شده است خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی کارخانه سیمان مند شهرستان دشتی در سال 1384 شروع شد و با بهره‌برداری از آسیاب سیمان در سال 1392 و تولید کلینکر از سال 1394 موفق شدیم کارخانه را برای بهره‌برداری آماده کنیم.

وی تصریح کرد: کارخانه سیمان مند شهرستان دشتی از ظرفیت‌های بسیار بالایی در کشور برخوردار است و امیدواریم با تولید صددرصدی رشد اقتصادی منطقه را تقویت و اشتغال‌زایی‌ مناسبی به وجود آوریم.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر