کد خبر : 18756

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر خبر داد

تکمیل فاز نخست پایانه کانتینری نگین بوشهر

تکمیل فاز نخست پایانه کانتینری نگین بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: فاز نخست پایانه کانتینری نگین بوشهر تکمیل شد.

به گزارش بوشهر24، سیاوش ارجمندزاده اظهار داشت: در راستای توسعه زیرساخت‌های بندری استان بوشهر تلاش‌های خوبی صورت گرفته و طرح‌های مهمی را در دست اجرا داریم.

وی ادامه داد: گام‌های بسیار مهمی در راستای بهبود وضعیت بنادر در استان بوشهر آغاز شده است و طرح‌های مهمی از جمله توسعه زیرساخت‌های در جزیره نگین بوشهر در دست اجرا است که تکمیل این طرح‌ها زمینه‌ساز رونق فعالیت‌های بندری در این استان است.

ارجمندزاده بیان کرد: بهبود وضعیت زیرساخت‌های دریایی و توسعه بنادر استان بوشهر می‌تواند زمینه برای توسعه فعالیت‌های دریایی در زمینه‌های ذکر شده فراهم سازد و در همین راستا توسعه زیرساخت‌های بندری بوشهر در دستور کار است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اضافه کرد: طرح توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین شامل سه پایانه کانتینری، چند منظوره و فله مایع در مساحت ۲۰۰ هکتار طراحی شده است.

وی از افتتاح ترمینال کانتینری جزیره نگین بوشهر با اراضی پشتیبانی به مساحت ۲۵ هکتار در هفته دولت امسال خبر داد و بیان کرد: با همکاری بخش خصوصی ۹۰۰ میلیارد ریال در اجرای این پروژه سرمایه‌گذاری شده است.

ارجمندزاده خاطرنشان کرد: اسکله ترمینال کانتینری نگین دارای ۳۰۰ متر طول و ۳۰ متر عرض است که زمینه تردد کشتی‌های ۲۰ هزار تنی در بندر بوشهر فراهم می‌کند./ خبرگزاری مهر

ارسال نظر