کد خبر : 18758

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر

سرمایه‌گذاری ۹۹۰ میلیارد ریالی در طرح‌های حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر

سرمایه‌گذاری ۹۹۰ میلیارد ریالی در طرح‌های حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از افتتاح شش طرح راهداری و خدماتی خبرداد و گفت: این طرح‌ها که با سرمایه‌گذاری ۹۹۰ میلیارد ریال اجراء شد همزمان با هفته دولت افتتاح می‌شود.

به گزارش بوشهر24، حمید‌رضا علم از  ارتقا ایمنی راه‌های استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: راه‌های مواصلاتی استان بوشهر با تبدیل به چهار خطه ایمنی تردد در آنها افزایش یافته و این در حالی است که دوربین‌های کنترل سرعت و ثبت تخلف زمینه ارتقا ایمنی جاده‌ها را افزایش داده است.

وی با اشاره به نصب دوربین کنترل سرعت در جاده‌های استان بوشهر خاطر نشان کرد: تاکنون 71 دوربین کنترل سرعت در جاده‌های استان بوشهر نصب شده و این در حالی است که  نصب این دوربین‌ها در دیگر محورهای استان در دست برنامه‌ریزی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از افتتاح طرح‌های راهداری و خدمات رفاهی در هفته دولت خبرداد و بیان کرد: بزرگترین شرکت مسافری جنوب کشور در مساحت 30 هزار مترمربع با 200 دستگاه اتوبوس در سه راهی جم آماده بهره‌برداری است.

علم با بیان اینکه در این پروژه امکانات لازم از جمله  استراحتگاه رانندگان، سالن آموزش، ساختمان اداری و ارائه انواع خدمات به رانندگان فراهم است خاطر نشان کرد:در اجرای این پروژه افزون بر 13 میلیارد تومان بدون استفاده از تسهیلات بانکی سرمایه‌گذاری شده است.

وی از اشتغال 800 نفر درشرکت مسافری جنوب کشور در جم خبرداد و بیان کرد: در این پروژه جابه‌جایی مسافران از مناطق مختلف جم، پارس جنوبی، عسلویه به نقاط مختلف کشور انجام می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر به پروژه مجتمع خدمات رفاهی بین راهی جم و مجموعه گردشگری آن پرداخت و بیان کرد: این پروژه در کیلومتر 2 جم به فیروزآباد اجراء شده که دارای امکانات لازم رفاهی، گردشگری و خدماتی است.

علم با اشاره به سرمایه‌گذاری 70 میلیارد ریالی در اجرای این پروژه تصریح کرد: مجتمع خدمات رفاهی بین راهی جم و مجموعه گردشگری آن  در مدت 21 ماه بدون استفاده از تسهیلات بانکی اجراء شده است.

وی، مجتمع خدمات رفاهی سیراف را از دیگر پروژه‌ها دانست و افزود:این پروژه در کیلومتر33 کنگان به عسلویه با اعتبار 2 میلیارد تومان با اشتغال 20 نفر اجراء شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از اجرای پل عابر روستای کورحیاتی جم خبرداد و بیان کرد: این پروژه برای تردد با ایمن مردم به ویژه دانش‌آموزان روستایی با اعتبار 5 میلیارد ریال اجراء شده است.

علم اجرای تبدیل آب‌نما به پل به طول 400 متر را از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت دانست و خاطر نشان کرد: در اجرای این پروژه با 10 دستگاه پل با 100 دهانه 380 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

وی، بهسازی و اسفالت 70 کیلومتر راه اصلی و روستایی را از دیگر پروژه‌ها دانست و گفت: این پروژه در مسیر روستاها و جاده‌های اصلی استان با اعتبار 380 میلیارد ریال اجراء شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با بیان اینکه در مجموع در هفته دولت شش طرح  راهداری و خدماتی افتتاح می‌شود افزود: این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری افزون بر 990 میلیارد ریال اجراء شده است./ تسنیم

ارسال نظر