کد خبر : 18790

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان بوشهر خبر داد

توزیع ۸.۵ تن گوشت گرم گوسفندی وارداتی در استان بوشهر

توزیع ۸.۵ تن گوشت گرم گوسفندی وارداتی در استان بوشهر

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان بوشهر از آغاز توزیع گوشت گرم گوسفندی وارداتی خبر داد و گفت: ۸.۵ تن گوشت گرم گوسفندی استرالیایی در ۴ شهرستان استان بوشهر برای کنترل قیمت گوشت گوسفندی داخلی توزیع شد.

به گزارش بوشهر24، مهدی صداقت‌ شعار با اشاره به تامین نهاده‌های دامی و توزیع آن بین واحدهای دامی و مرغ‌داری‌های استان بوشهر اظهار داشت: در 5 ماه نخست امسال با هدف حمایت از استمرار تولید، شش‌هزار تن نهاده‌های دامی بین واحدهای دامی استان بوشهر توزیع شده است.

وی این نهاده‌های دامی را ذرت، سویا و جو دانست و تصریح کرد: در 5 ماه نخست امسال 4 هزار و 500 تن ذرت، یک‌ هزار و 500 تن سویا توزیع شده و 500 تن جو برای توزیع بین دامداری‌ها ذخیره سازی شده است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان بوشهر از توزیع گوشت منجمد گوساله‌ای خبر داد و بیان کرد: در 5 ماه نخست امسال برای تنظیم قیمت گوشت قرمز و سفید یک تن گوشت منجمد گوساله‌ای و 402 تن گوشت مرغ منجمد در استان بوشهر توزیع شده است.

صداقت‌شعار با اشاره به اینکه در ایام نوروز 58 تن تخم‌مرغ با قیمت مصوب توزیع شد خاطرنشان کرد: در 5 ماه نخست امسال 731 تن مرغ مازاد واحدهای مرغ‌داری‌های استان بوشهر با اعتبار 55 میلیارد ریال خریداری، ذخیره‌سازی و با قیمت مصوب تنظیم بازار توزیع شد.

وی با اشاره به افزایش گوشت گرم گوسفندی از واردات و آغاز توزیع گوشت گرم گوسفندی وارداتی در بازار خبر داد و خاطرنشان کرد: 8.5 تن گوشت وارداتی استرالیایی شب گذشته وارد استان بوشهر و بین فروشگاه‌های 4 شهرستان بوشهر، کنگان، گناوه و دشتستان توزیع شد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان بوشهر قیمت هر کیلوگرم گوشت گرم وارداتی را برای مصرف کننده 37 هزار و 500 تومان تا 38 هزار تومان دانست و تصریح کرد: این طرح تا زمان تنظیم بازار و کنترل قیمت گوشت گوسفندی داخلی ادامه دارد.

صداقت‌شعار افزود: گوشت گوسفندی وارداتی استرالیا در مرکز استان بوشهر از طریق فروشگاه‌های رفاه، بازار روز و سه قصابی و در شهرهای گناوه، کنگان و برازجان از طریق فروشگاه‌هایی که ستاد تنظیم بازار تعیین می‌کند توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه نهاده‌های دامی بین 214 واحد مرغ‌داری استان بوشهر توزیع شده است تصریح کرد: جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان بوشهر آغاز شده که پیش بینی می‌شود قیمت گوشت مرغ در استان بوشهر روند نزولی داشته باشد و به کیلویی 9 هزار تومان کاهش یابد./ تسنیم

ارسال نظر