کد خبر : 18797

معاون فرهنگی کمیته امداد استان بوشهر خبر داد

اعزام ۴۰ دانش آموز ممتاز به مشهد مقدس از سوی خیّر نیکوکار بوشهری

اعزام ۴۰ دانش آموز ممتاز به مشهد مقدس از سوی خیّر نیکوکار بوشهری

معاون فرهنگی کمیته امداد استان بوشهر گزارشی از اعزام دانش آموزان ممتاز این نهاد با کمک هزینه خیّران نیکوکار به مشهد مقدس ارائه داد.

به گزارش بوشهر24 به نقل از سایت خبری کمیته امداد، کامبیز عبد الهی، معاون فرهنگی کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مهم اجرایی کمیته امداد ارائه خدمات فرهنگی به خانوارهای تحت حمایت است گفت: هدف از برگزاری این برنامه ها، ارتقاء سطح فکری، فرهنگی، تقویت باورهای دینی، مذهبی و ایجاد نشاط روحی و روانی در مددجویان تحت حمایت است.

عبدالهی با اشاره به اینکه دانش آموزان، دانشجویان و زنان سرپرست خانوار در اولویت برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد قرار دارند، افزود: با برنامه ریزی های انجام گرفته، ۴۰ دانش آموز دختر ایتام ممتاز  تحت حمایت کمیته امداد در قالب اردوی فرهنگی تربیتی با مساعدت یک حامی نیکوکار به مشهد مقدس اعزام شدند.

وی با بیان اینکه هزینه اعزام این دختران مددجو، ۲۵ میلیون تومان شده است گفت: این مقدار هزینه از سوی یک خیّر نیکوکار هم استانی تامین شده است.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به اینکه اردوها ۱۲ روزه است  بیان کرد: مددجویان اعزام‌شده علاوه بر بیمه، بسته فرهنگی، وعده‌های غذایی، سوغات و غذای تبرک آستان قدس رضوی را نیز دریافت می‌کنند.

وی همچنین به دوره‌ها و کلاس‌های آموزشی، برنامه‌های فرهنگی، مراسم مذهبی و ادعیه که برای مددجویان برگزار می‌شود اشاره کرد و گفت: هدف از سفرهای زیارتی آشنایی با اماکن مذهبی، بهره‌گیری از آموزش‌های متنوع و آشنایی بافرهنگ‌های مختلف ایرانی است.

عبدالهی در پایان خاطر نشان کرد: برگزاری اردوهای آموزشی و تربیتی، برگزاری اردوهای زیارتی، برگزاری کلاس‌های آموزش خانواده با دوره‌های متنوع برای گروه‌های مختلف، برگزاری کانون‌های تابستانی و برگزاری جشنواره‌های مختلف از برنامه‌های حوزه فرهنگی در سال جاری برای مددجویان تحت حمایت است.

ارسال نظر