کد خبر : 18807

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خبر داد

150 هکتار گلخانه در استان بوشهر ایجاد می شود

150 هکتار گلخانه در استان بوشهر ایجاد می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: برنامه داریم که امسال ۱۵۰ هکتار گلخانه در استان بوشهر ایجاد شود.

به گزارش بوشهر24، محمدتقی منوچهری صبح سه‌شنبه در آئین افتتاح پروژه‌های کشاورزی در شهرستان دشتی اظهار داشت: امروز عملیات اجرایی سیستم آبیاری تحت فشار در ۵۰۰ هکتار از اراضی شهرستان دشتی در منطقه سنا با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال افتتاح شد.

وی با اشاره به اجرای ۳۲ هزار هکتار آبیاری تحت فشار در سطح استان بوشهر خاطرنشان کرد: میزان اجرای آبیاری تحت فشار در استان بوشهر از متوسط کشوری ۱۸ درصد بیشتر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه سال گذشته سه هزار و ۵۷۴ هکتار آبیاری تحت فشار در سطح استان اجرا شده است، اضافه کرد: هدف‌گذاری امسال اجرای ۱۰ هزار هکتار آبیاری تحت فشار در استان است.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال تا مردادماه دو هزار و ۲۰۴ هکتار آبیاری تحت فشار اجرا شده است که تلاش داریم تا پایان سال به سطح ۱۰ هزار هکتار آن را برسانیم.

همچنین با حضور استاندار بوشهر یک واحد گلخانه‌ای در روستای محمدآباد شهرستان دشتی به بهره‌برداری رسید که با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در سطح یک هکتار ساخته شده و زمینه اشتغال ۱۷ نفر را فراهم می‌سازد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر در این آئین گفت: تا پایان سال گذشته در سطح استان ۱۹۹ هکتار گلخانه داشته‌ایم که ۷۵ هکتار آن در سال ۹۶ اجرا شده است.

منوچهری از برنامه‌ریزی برای اجرای ۱۵۰ هکتار گلخانه در سال جاری خبر داد و افزود: تاکنون ۳۵ هکتار محقق شده است./ خبرگزاری مهر

ارسال نظر