کد خبر : 18828

خواننده انقلابی بوشهری در گفتگویی خبر داد

رونمایی از ترانه شمیم حضور در غدیر خم /آرزویم دیدار با مقام معظم رهبری است

رونمایی از ترانه شمیم حضور در غدیر خم /آرزویم دیدار با مقام معظم رهبری است

امین فرامرزی گفت: اثری که به مناسبت عید غدیر تنظیم شده است بنام شمیم غدیر خم که شعر این اثر از محمد حسین انصاری نژاد و با تنظیمی از ایمان سیف و صدابردار محمد عسکری است که توانستیم با گذشت نزدیک به دوماه این کار را به جامعه هنری و مردم ارائه دهیم.

امین فرامرزی خواننده انقلابی استان بوشهر در گفت و گو با سپاس با اشاره به فرا رسیدن عید غدیر، گفت: خواستگاه هنر زیباییست و زیباترین عید برای تمامی مسلمان و شیعیان است که به تصویر کشیدن این اتفاق با زبان موسیقی کار موثری است و موضوع کار به تصویر کشیدن واقعه غدیر با سبک هنر مینیاتور و پرداختن به جزئیات به زبان شعر است.

فرامرزی اظهار کرد: اثری که به مناسبت عید غدیر تنظیم شده است بنام شمیم غدیر است که شعر این اثر از محمد حسین انصاری نژاد و با تنظیمی از ایمان سیف و صدابردار محمد عسکری است که توانستیم با گذشت نزدیک به دوماه این کار را به جامعه هنری و مردم ارائه دهیم.

وی افزود: آثار دیگری با موضوع استکبار ستیزی به مردم هدیه داده ام  مانند علمدار حرم نهنگستان راجب دستگیری آمریکایی‌ها در خلیج فارس،  خروش امواج، برق شمشیر است که برای خوانندگان توصیه می کنم هنر متعهد بر جان و دل مخاطب اثر گزار است و هنر همراه با ابتذال ماندگار نیست که باید با شوق و علاقه وارد این حرفه شد تا بتوانیم اثرگذاری واقعی داشته باشیم.

 این خواننده انقلابی عنوان کرد: مسئولین باید بدانند چشم امید همه هنرمندان به دلسوزان نظام و مدیران انقلابی است که از هنرها و اثار ملی در راستای انقلاب و اسلام حمایت کنند تا دست دشمنان از سرزمین پهناور ایران کوتاه شود.

این خواننده بوشهری در پاسخ به اینکه چه آرزویی دارید که بتوانید حرکت خود را توسعه دهید، تاکید کرد: من همیشه با عشق به ولایت فقیه فعالیت های خود را پیش برده ام و همه مشورت ها و تصمیم ها با علمای بزرگ و رجوع به کتب مقام معظم رهبری است و دیدار با مقام معظم رهبری بزرگترین آرزویم است.

متن شعر شمیم حضور:

بانگ درای قافله یکسر بلند شد

چاووش خواند و دشت از آن سربلند شد

افتاد تا عماری از انبوه اشتران

شور و نوا به گونه ای دیگر بلند شد

صحرا شنید بال و پر جبرییل را

عطر از نزول سوره کوثر بلند شد

سلمان نشست رو به افق‌های نیمروز

مست از کدام باده ابوذر بلند شد

دستی به برکه مجمره گردان شوق بود

دود از سپند و عود به مجمر بلند شد

یکسو گل محمدی افشان به دشت بود

یکسو به عشوه لاله و ابهر بلند شد

آنجا چه عاشقانه اذان بلال بود

قد قامت الصلاه پیمبر بلند شد

تا گفت السلام و علیکم رسول عشق

دستش به روی شانه حیدر بلند شد

آنجا به منبر آمد و من کنت بر لبش

هر سو شمیم یاس معطر بلند شد

محمد حسین انصاری نژاد

 

ارسال نظر