کد خبر : 18829

در جلسه امروز مجلس تصویب شد

بوشهر منطقه آزاد شد / مخالفت شدید شهریاری با ایجاد مناطق آزاد جدید در صحن علنی مجلس

بوشهر منطقه آزاد شد / مخالفت شدید شهریاری با ایجاد مناطق آزاد جدید در صحن علنی مجلس

نمایندگان مجلس با کلیات لایحه یک فوریتی ایجاد ۸ منطقه آزاد تجاری- صنعتی و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی موافقت کردند.

به گزارش بوشهر24، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه یک فوریتی ایجاد 8 منطقه آزاد تجاری- صنعتی و 12 منطقه ویژه اقتصادی با کلیات آن با 127 رأی موافق، 51 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

شهریاری نماینده دشتی و تنگستان در صحن علنی مجلس در بررسی لایحه مبارزه با قاچاق گفت : مناطق آزاد فعلی چقدر موفق بوده اند که دنبال ایجاد 6 منطقه آزاد جدید هستیم؟

این مناطق به مصرف کننده ارز و واردات چمدانی تبدیل شده که به نوعی شبیه قاچاق است. لایحه مناطق آزاد بزودی در مجلس بررسی می شود و باید در این خصوص مراقب باشیم. در لایجه مبارزه با قاچاق باید دنبال دانه درشت ها باشیم نه موتورسواری که در مناطق ساحلی کالایی دارد.

زهرا سعیدی مبارکه سخنگوی کمیسیون اقتصادی در توضیح این لایحه گفت: جلسات متعددی در مرکز پژوهش های مجلس برای ایجاد این مناطق برگزار شد و همچنین کمیته ای در کمیسیون اقتصادی برای رسیدگی به این موضوع تشکیل دادیم.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی برهمین اساس تصریح کرد: تلاش داشتیم سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به منظور انتقال فناوری های پیشرفته و تامین نیازهای ضروری دولت رعایت شده و با رعایت قانون اجازه هایی به دولت داده شود.

ارسال نظر