کد خبر : 18830

با حضور مدیرکل مراکز توانبخشی و توانپزشکی بهزیستی کشور صورت پذیرفت

آغاز عملیات اجرایی مرکز توانبخشی و درمان بیماریهای روانی خلیج فارس برازجان

آغاز عملیات اجرایی مرکز توانبخشی و درمان بیماریهای روانی خلیج فارس برازجان

مدیرکل مراکز توانبخشی و توانپزشکی بهزیستی کشور گفت: 42 هزار نفر از خدمات توانبخشی در هزار و 800 مرکز توانبخشی در سراسر کشور استفاده می کنند.

به گزارش بوشهر24، افروز صفاری فرد در آیین آغاز عملیات اجرایی مرکز توانبخشی و درمان بیماریهای روانی خلیج فارس برازجان افزود: بیش از 2 هزار و 200 معلول ضایع نخاعی در کشور وجود دارد که از خدمات مستمری، کمک هزینه وسایل توانبخشی، حق پرستاری و دیگر خدمات رفاهی بهره مند هستند.

وی اضافه کرد: 81 مرکز اتیسم در سراسر کشور در قالب پایگاه های تشخیص و مداخلات توانبخشی کارغربالگری را انجام می دهند.

مدیرکل مراکز توانبخشی و توانپزشکی بهزیستی کشور با بیان اینکه مناسب سازی دانشگاه ها و مراکز آموزشی برای معلولان از برنامه های مهم سازمان بهزیستی است ادامه داد: ایجاد اشتغال برای این قشر در قالب پرداخت تسهیلات به کارفرمایان، ایجاد کارگاه های حرفه آموزی و فعال کردن مراکز حمایتی شغلی در دستور کار قرار دارد.

معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان بوشهر نیز گفت: 291معلول ضایع نخایی در این استان وجود دارد که از خدمات مستمری، حق پرستاری و بهداشتی بهره مند هستند.

سهیلا اشجع افزود: مرکز توانبخشی و درمان بیماریهای روانی خلیج فارس برازجان در زمینی به مساحت چهار هزار و 500 متر مربع در مدت 2 سال ساخته می شود.

وی با بیان اینکه این مرکز توانبخشی ویژه مردان است خاطرنشان کرد: یک مرکز توانبخشی و درمان بیماریهای روانی ویژه زنان در شهر گناوه در حال فعالیت است./ خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر