کد خبر : 18853

فرمانده پدافند هوایی منطقه جنوب در نماز جمعه بوشهر بیان کرد

تجهیز پدافند هوایی جنوب به سامانه های پیشرفته دفاعی

تجهیز پدافند هوایی جنوب به سامانه های پیشرفته دفاعی

فرمانده پدافند هوایی منطقه جنوب گفت: با تلاش متخصصان صنایع وزارت دفاع و پشتیبانی پدافند هوایی منطقه جنوب به سامانه‌های پیشرفته‌ دفاعی مجهز شده است.

به گزارش بوشهر24 ، امیر غلامعباس اسماعیل‌زاده ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با گرامیداشت سالروز تاسیس قرارگاه پدافند هوایی حضرت خاتم‌الانبیاء(ص) ارتش به افتخارات این پدافند در عرصه‌های مختلف پرداخت و اظهار داشت: پدافند هوایی جنوب در 8 سال دفاع مقدس نقش آفرینی مهمی داشت به‌گونه ای که تنها در جزیره خارگ بیش از سه‌هزار و 145 نفت‌کش و کشتی تجاری پشتیبانی و حمایت کرد تا بتوانند کالاها و محصولات خود را به کشورهای مختلف صادر کنند.

وی با اشاره به سرنگون هواپیمایی دشمن بعثی در طول 8 سال دفاع مقدس خاطر نشان کرد: در طول جنگ تحمیلی انواع هواپیمای متجاوز رژیم بعثی عراق با تلاش پدافند هوایی سرنگون شد.

فرمانده پدافند هوایی منطقه جنوب با اشاره به دوران سازندگی و نقش این نیرو  افزود: تعمیر، نگه‌داری و ساخت انواع تجهیزات در دستور کار قرار گرفت و ضمن بهینه سازی سامانه راداری، رادارهای پیشرفته و نوین ساخته و راه اندازی شد.

امیر اسماعیل‌زاده  با بیان اینکه روزانه بین 400 تا 600 فروند هواپیمای عبوری و جنگی مورد رصد این پدافند در منطقه جنوب قرار می‌گیرد افزود: پدافند هوایی منطقه جنوب از آمادگی بالای برای اجرای ماموریت‌های مختلف برخوردار است و به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند.

فرمانده پدافند هوایی منطقه جنوب با بیان اینکه رادارهای پیشرفته در کشور ساخته و راه‌اندازی شده گفت:  این تجهیزات که با تلاش متخصصان صنایع وزارت دفاع و پشتیبانی ساخته شد و در رزمایش‌های گوناگون مورد آزمایش قرار گرفته اکنون  پدافند هوایی منطقه جنوب به این سامانه‌های پیشرفته‌ مجهز شده است. / تسنیم

ارسال نظر